20 vandenilio peroksido panaudojimo būdų

Vandenilio peroksidas
Vandenilio peroksidas
© 123rf.com
Alfa.lt
2017-01-03 05:49

Vandenilio peroksido savo namuose turi kone visi, nes jis puikiai tinka žaizdų dezinfekcijai. Beje, chemine sudėtimi jis labai panašus į vandenį, skirtumas tik tas, kad jis turi papildomą deguonies atomą. Shareably.net dalijasi patarimais, kur, be žaizdų dezinfekavimo, galima panaudoti vandenilio peroksidą, išnaudojant visus jo privalumus.

1. Virusų naikinimas. Įlašinkite po 3 lašus į kiekvieną ausį ir nusausinkite. Tai pašalins iš ausų sierą ir virusus.

2. Pesticidų pašalinimas. Į 3 puodelius vandens įpilkite ¼ puodelio vandenilio peroksido ir šiame tirpale mirkykite daržoves apie 30 min. Po to kruopščiai nuplaukite ir laikykite šaldytuve. Prieš mirkydami, įsitikinkite, kad daržovės yra sveikos ir nepažeistos, kad tirpalas neįsigertų į jų vidų.

3. Ore esančių bakterijų naikinimas. 500 ml vandenilio peroksido sumaišykite su 3,7 l vandens ir supilkite šį skystį į oro drėkintuvą – tai puiki priemonė oro valymui.

Vandenilio peroksido panaudojimo būdai

reklama

4. Dantų šepetėlio valymas. Retkarčiais pamerkite jį į vandenilio peroksidą ir jūsų dantų šepetėlis bus švarus ir higieniškas.

5. Pėdų grybelio gydymas. Santykiu 1:1 sumaišykite vandenį ir vandenilio peroksidą bei supilkite į tamsaus stiklo buteliuką. Laikykite jį tamsioje patalpoje apsaugotą nuo saulės spindulių ir tepkite šiuo tirpalu grybelio pažeistas vietas.

Vandenilio peroksido panaudojimo būdai

6. Dėmių šalinimas. Prakaito, kraujo, vyno ar maisto dėmes galite pašalinti su vandenilio peroksidu ir šiek tiek skalbimo miltelių.

7. Nuo vandens užsikimšusių ausų gydymas. Trys lašiukai, ir daugiau niekada neteks šokinėti ant vienos kojos, bandant atkimšti ausis, jei į jas pribėgo vandens.

8. Nuospaudų gydymas. Lygiomis dalimis sumaišykite vandenį ir vandenilio peroksidą bei šiame tirpale mirkykite kojas – tai paspartins nuospaudų gijimą.

9. Pūlinių gydymas. Į vonią su vandeniu įpilkite puodelį 35 proc. vandenilio peroksido – tai puikiai gydo pūlingus spuogus ar votis.

10. Odos valymas. Dėl antibakterinių savybių vandenilio peroksidas puikiai tinka odos valymui.

11. Burnos skalavimas. Tai ne tik sunaikins burnos bakterijas, bet ir pabalins jūsų dantis.

Žaizdų gydymas

reklama

12. Žaizdų dezinfekavimas. Bet kokios žaizdos užgis greičiau, jei dezinfekuosite jas vandenilio peroksidu.

13. Danties skausmo mažinimas. Pasiruoškite kokosų aliejaus ir vandenilio peroksido tirpalą ir skalaukite juo burną, esant danties skausmui.

14. Sinusų valymas. Vandenilio peroksidą saugu naudoti ir į nosį, nes jis gali padėti greičiau įveikti slogą.

15. Kūno detoksikacija. Eidami pagulėti į vonią, įpilkite į vandenį puodelį 35 proc. vandenilio peroksido ir pagulėkite tokioje vonioje pusvalandį, vėliau nusiprauskite po dušu.

16. Namų valymas. Vandenilio peroksidas puikiai tinka daugelio paviršių valymui.

17. Kontaktinių lęšių valymas. Palikite juos vandeniu praskiesto vandenilio peroksido tirpale per naktį.

18. Daugkartinių pirkinių maišelių atnaujinimas. Vandenilio peroksidas padės juos išvalyti, dezinfekuoti ir atnaujinti, ypač jei juose prieš tai nešėte žalią mėsą.

Langų valymas

19. Stiklo valymas. Užpurkškite vandenilio peroksido ant veidrodžio ar stiklo, kiek palaukite ir tik tuomet valykite.

20. Priešpiečių dėžutės dezinfekcija. Be plovimo vandeniu, retkarčiais dėžutę išvalykite ir vandenilio peroksidu.

reklama