Rytoj eismui bus atvertas Vakarinis aplinkkelis

Vakarinis aplinkelis
Vakarinis aplinkelis
© Dmitrijus Radlinskas
Alfa.lt
2016-12-19 12:07

Vilniečiai ir miesto svečiai, dūstantys begalinėse automobilių spūstyse, jau gali lengviau atsikvėpti, kadangi laukti liko išties nedaug. Jau rytoj visų ilgai lauktas Vakarinis aplinkkelis bus atvertas eismui, todėl tiek keliaujantys miesto gatvėmis, tiek mėginantys aplenkti miestą Kauno bei Panevėžio kryptimis išvengs bereikalingo galvos skausmo gaištant laiką spūstyse.

Patys savivaldybės atstovai džiaugiasi, kad darbai Vakariniame aplinkkelyje jau į pabaigą, nors dėl nepalankių oro sąlygų kai kuriuos „kosmetinius“ ūkio darbus greičiausiai teks nukelti į pavasarį.

Kaip naujienų portalui Alfa.lt kalbėjo Virginijus Pauža, Vilniaus Miesto ūkio ir transporto departamento direktorius, čia pastarosiomis savaitėmis buvo atliekami „kosmetiniai“ darbai.

„Tiesiog mes ruošiamės atidarymui, nes kaip ir planuojam gruodžio 20 dieną paleisti eismą aplinkkeliu. Tai darbai eina anksčiau grafiko, pagal sutartį jie turėjo baigtis kitų metų kovo mėnesį, tai mes tą anksčiau padarysim trimis mėnesiais“, – kalbėjo pašnekovas.

Anot V. Paužos, kai leido oro sąlygos, kai kur buvo piešiamos eismo juostos, daromi atitvarai, atliekami kiti smulkūs ūkiniai darbai. Vis dėlto pašnekovas sutinka, kad oro sąlygos trukdo atlikti darbus, todėl dalis jų veikiausiai persikels į pavasarį.

reklama

Pasiteiravus, ar šiuo metu Vilniaus miesto savivaldybė vėl turi problemų dėl projekto finansavimo, V. Pauža patikino, kad viskas vyksta sklandžiai pagal planą.

„Problemų su finansavimu nebuvo, tiesiog nebuvome gavę patvirtinimo iš Europos Komisijos dėl finansavimo. <...> Po to, kai mes gavome teigiamą Europos Sąjungos išvadą, tai tas finansavimas iš karto prasidėjo, dabar eina pagal numatytą grafiką. Netgi papildomai šiemet dar žadama skirti 3,3 milijono eurų“, – aiškino jis.

Visgi darbai su Vakarinio aplinkkelio atidarymu dar tikrai nebus baigti. Pasak pašnekovo, yra numatyta ir daugiau tęstinių projektų, skirtų eismui gerinti.

„Eismo ribojimų daugiau tikrai nebus. Vakarinis aplinkkelis būtent tam ir yra, kad tie ribojimai mažėtų, būtų kuo geresnis susisiekimas mieste ir aplenkiant miestą tiek Panevėžio, tiek Kauno ir Klaipėdos kryptimi. O tolimesni darbai tai tęsis, nes planuojama, kaip tęstiniai tie projektai, tai yra Šiaurinė gatvė, Mykolo lietuvio gatvė, įvairios nuovažos toliau prasidės vėlgi, ten susiję su sklypų poėmiu, kadangi jie yra privatūs.“