Ekonomistas Grajauskas: kitąmet kils atlyginimai, bet brangs ir paslaugos

Infodiena
2016-12-16 18:56

Emigracijos mastams nežabojamai augant, visuomenę ir toliau kankina atlyginimų klausimas. Ekonomistas Rokas Grajauskas žada, kad kitąmet atlyginimai tikrai kils. Vis dėlto piniginė gali ir nepastorėti – kartu augs ir paslaugų kainos.

„Kiti metai bus geri dirbantiesiems, nes konkurencija dėl darbuotojų tik aštrėja. Darbuotojų trūksta, todėl kyla atlyginimai. Kitąmet kils atlyginimai dar ir dėl to, kad neapmokestinamųjų pajamų dydis auga nuo 200–310 Eur. Tie žmonės, kurie dirba pagal darbo santykius, tai jiems, mūsų prognozėmis, atlyginimas vidutiniškai augs 9 procentais”, – sakė ekonomistas.

Pasak R. Grajausko, vidutinis atlyginimas atskaičius mokesčius Lietuvoje bus apie 660 Eur. Džiugi žinia ta, kad pagal šį rodiklį Lietuva turėtų aplenkti savo kaimynus latvius, nuo kurių ilgą laiką atsiliko.

Tiesa, su atlyginimais kils ir paslaugų kainos. „Infliacijos rodiklis kitais metais, mūsų duomenimis, bus 2,2 proc. Paslaugos augs vidutiniškai 3,5 proc. Tai neabejotinai kels kainas”, – tvirtino R. Grajauskas

Visą interviu su ekonomistu R. Grajausku žiūrėkite INFO TV reportaže.

reklama