Lietuviams – baisus lenkų politikų akibrokštas

Lenkijos ir ES vėliavos
Lenkijos ir ES vėliavos
  © SCANPIX
ELTA
2016-12-15 07:46

Lietuviškas nacionalizmas - tokia pat totalitarinė ideologija ir santvarka kaip ir fašizmas, kurį propaguoti griežtai draudžiama, rašo „Lietuvos rytas“.

Tokią nuostatą savo įstatymuose rengiasi įtvirtinti kaimyninės Lenkijos valdžia. Lietuvos ambasada Varšuvoje skalambija pavojaus varpais ir beldžiasi į visų svarbiausių institucijų Vilniuje duris dėl Lenkijos Seime svarstomų įstatymų pataisų. Jose lietuvių ir ukrainiečių nacionalistai prilyginami vokiečių naciams ar rusų šovinistams.

Didelę baimę mūsų šalies diplomatams kelia ir šis sulyginimas, ir tai, jog Lenkijoje iškils pavojus kone visiems lietuviškiems paminklams ar istorinių įvykių įamžinimo vietoms. Kažkada strateginę partnerystę skelbusių Lietuvos ir Lenkijos santykiai jau senokai tokių neprimena. Žinoma, ekonominiai, kultūriniai ryšiai, bendradarbiavimas karinėje srityje toliau vyksta, kartais surengiami ir aukštų pareigūnų susitikimai. Tačiau ryšiai politiniame lygyje jau seniai primena gilų įšalą be jokių abipusių mėginimų jį atitirpdyti.

Delfi.lt gautame Lietuvos ambasados Lenkijoje kreipimesi reiškiamas susirūpinimas tokiomis kaimyninės šalies įstatymdavystės naujovėmis. Kaip teigiama ambasados rašte, 2016 m. gruodžio 15 d. Lenkijos Seime numatoma svarstyti Lenkijos Senato pateikto įstatymo „Dėl draudimo propaguoti komunizmą arba kitą totalitarinę santvarką pastatų, objektų ir viešojo naudojimo įrenginių pavadinimuose“ pataisas, kurios gali būti priimtos.

Pažymėtina, jog įstatymo projekto 1 str. 3 dalyje teigiama: „Kita totalitarine santvarka laikomi, ypatingai fašizmas, vokiškas nacizmas, ukrainietiškas ir lietuviškas nacionalizmas, prūsiškas, rusiškas ir vokiškas militarizmas“.