Vestuves planuojantis Grigonis: pagaliau patekau į laiminčią komandą
Interviu

Marius Grigonis
Marius Grigonis
  © SCANPIX

Pirmoji sezono pusė naujajam Mariaus Grigonio klubui klostosi tiesiog puikiai. Tenerifės „Iberostar“ pajėgiausiame Europos nacionaliniame čempionate Ispanijos „La Liga“ pirmenybėse su 9 pergalėmis ir 3 pralaimėjimais kol kas užima antrąją vietą ir nusileidžia tik „karališkajam“ Madrido „Real“.

Tuo metu FIBA Čempionų lygoje lietuvio atstovaujama ekipa po aštuonių turų su 6 pergalėmis yra D grupės viršūnėje.

22-ejų puolėjas Ispanijos čempionate vidutiniškai per 19 minučių pelno 8 taškus, atkovoja 2 kamuolius ir atlieka 1 rezultatyvų perdavimą. FIBA Čempionų lygoje M. Grigonis per 12 minučių pelno 4 taškus. Statistiniai rodikliai galėjo būti daug geresni, jeigu ne įplyšę čiurnos raiščiai. Dėl šios traumos iš rikiuotės krepšininkas buvo iškritęs gerą mėnesį ir pirmajame FIBA Čempionų lygos rate sužaidė vos trejas rungtynes.

Pasak žaidėjo, nors traumos padariniai dar jaučiami, aikštėje jis jaučiasi vis tvirčiau ir netrukus turėtų pasiekti sau įprastą sportinę formą.

Su naujienų portalu Alfa.lt bendravęs M. Grigonis džiaugėsi, kad pagaliau pateko į laiminčią komandą, mat pastaruosius du sezonus lietuvis rungtyniavo viename iš Ispanijos lygos autsaiderių Manresos „La Bruixa d'Or“ klube. 2015–2016 m. sezone krepšininkas per 25 minutes rinkdavo po 10 taškų ir atkovodavo 3 kamuolius.

M. Grigonis taip pat patikino, kad tiek „Iberostar“, tiek Klaipėdos „Neptūnas“ šį sezoną turi labai geras galimybes patekti į FIBA Čempionų lygos finalo ketvertą. Krepšininkas pažėrė komplimentų ir naujajam Lietuvos rinktinės treneriui Dainiui Adomaičiui ir teigė, kad, vadovaujant šiam specialistui, reprezentacinės šalies komandos žaidimas turėtų tapti modernesnis.

Pokalbio pabaigoje Marius prasitarė ir apie artėjančią vasarą įvyksiančias vestuves, kurioms pamatą padėjo dar 2016 m. vasarą, kai debiutavęs olimpinėje rinktinėje pasipiršo savo mylimajai.

DŽIAUGIASI PATEKĘS Į LAIMINČIĄ KOMANDĄ

M. Grigonis

M. Grigonis

Kurį laiką gydeisi traumą, dėl kurios sužaidė tik 3 rungtynes pirmajame FIBA Čempionų lygos rate. Kaip jautiesi dabar?

Gydžiausi traumą apie 4–5 savaites, tai visad sunkus procesas, po kurio reikia laiko, kad atgautum formą. Šiuo metu jaučiuosi geriau, nors traumos padariniai dar jaučiasi, bet, bėgant laikui, manau, sugrįšiu į įprastą formą.

Komanda Ispanijoje ir Europoje kol kas rungtyniauja sėkmingai. Ar jautiesi patekęs į tinkamą klubą dabartiniame savo karjeros etape?

Šį sezoną komandai tikrai sekasi gerai, ir manau, kad su tokia sezono pradžia visus nustebinome. Žaidžiame paprastą, greitą krepšinį, kuris kol kas labai veikia. Pagaliau patekau į laiminčią komandą, to visada norėjau.

Kaip Tenerifėje skiriasi tavo funkcijos nuo tų, kurias turėjai atlikti Manresoje?

Šį sezoną žaidžiu daugiau su kamuoliu, nesiklosto viskas taip, kaip norėjau prieš sezoną, bet jo dar liko daugiau nei pusė, bandysiu pateisinti trenerio lūkesčius.

Rungtyniaujate vienoje grupėje su Utenos „Juventus“. Kiek toli, tavo manymu, šį sezoną gali eiti uteniškiai?

Sunku pasakyti, linkiu jiems eit kuo toliau, bet, aišku, ne to toliau nei mes (šypsosi).

Ką manai apie „Iberostrar" ir „Neptūno“ klubų šansus patekti į FIBA Čempionų lygos finalo ketvertą?

Manau, kad turime labai didelius šansus patekti į finalo ketvertą. Tiek „Neptūnas“, tiek mes. Būtų labai smagu susitikti su Klaipėdos ekipa svarbiausiomis šio turnyro akimirkomis.

Turbūt jau spėjai pamatyti Jimmy Barono šou, kai amerikietis į turkų krepšį susmaigstė 10 tritaškių. Tu taip pat esi snaiperis. Kada galvoji pakartoti ar pagerinti šį rezultatą?

Taip, mačiau, visi tie tritaškiai buvo įmesti iš tikrai sunkių padėčių, priminė šiek tiek Oklando „Warriors“ pasirodymus. Pakartoti ar pagerinti tokį pasirodymą būtų sunku, reikėtų, kad viskas tą dieną labai gerai sukristų, tai padaryti yra labai sunku.

D. ADOMAITIS – GERIAUSIAS PASIRINKIMAS LIETUVAI

M. Grigonis

M. Grigonis

Kaip apskritai vertinti FIBA Čempionų lygą? Ar turnyras savo lygiu tikrai nusileidžia Europos taurės varžyboms?

Šis turnyras yra naujas projektas, jame žaidžia tikrai daug silpnesnių komandų nei Europos taurėje, ką kalbėti apie Eurolygą... Dažnai tenka sužinoti apie net negirdėtas komandas.

Ką manai apie naująjį Lietuvos rinktinės trenerį D. Adomaitį ir jo darbą „Neptūne“?

D. Adomaitis – jaunas, perspektyvus treneris, kuris, manau, į rinktinę įneš naujų vėjų, kas bus naudinga. Žaidimas tikrai pasikeis, bus artimesnis moderniam krepšiniui. „Neptūnas“ rungtyniauja gerai, su visais varžovais žaidžia iki galo. Šis treneris yra tikrai geriausias pasirinkimas šiai dienai Lietuvos rinktinei.

Kokie prisiminimai išliko iš pirmosios vasaros, praleistos su rinktine? Dažnai pagalvoji, kad ateinančią vasarą vėl norėtum joje žaisti?

Prisiminimai išliko patys geriausi. Debiutuoti rinktinėje ir tai padaryti olimpiadoje pasitaiko vieną kartą gyvenime. Nepavyko pasirodyti maksimaliai gerai, bet tikrai daug pasiėmiau iš rinktinės, kas bus naudinga ateityje.

Prieš porą metų sakei, kad po penkerių metų jau tikrai nori žaisti Eurolygos klube. Šioje vietoje tikslai nepasikeitė? O galbūt ten žaisi greičiau negu po trejų metų?

Dar reikia daug darbo įdėti ir daug sunkumų pereiti, kad būtų bent tokia galimybė debiutuoti Eurolygoje, vis dar to siekiu ir dirbu prie šios svajonės.

Praėjusią vasarą pasipiršai savo antrajai pusei. Jeigu ne paslaptis, jau išsirinkote vestuvių datą?

Galiu pasakyti, kad jos vyks ateinančią vasarą ir Lietuvoje, ir ne Lietuvoje, bet tikslios datos neatskleisiu (šypsosi).

Marius Grigonis ir Salomėja Karvytė

Marius Grigonis ir Salomėja Karvytė

Marius Grigonis ir Salomėja Karvytė


Vestuves planuojantis Grigonis: pagaliau patekau į laiminčią komandą

Marius Grigonis
+13