Grybauskaitės ir kandidatės į teisingumo ministres pokalbyje paliestos opios šalies temos
Papildyta 11.09

Dalia Grybauskaitė susitiko su Milda Vainiute
Dalia Grybauskaitė susitiko su Milda Vainiute
  © Edvard Blaževič
ELTA | BNS
2016-12-09 10:39

Prezidentė Dalia Grybauskaitė penktadienį susitiko su kandidate į teisingumo ministres profesore Milda Vainiute.

Po šio susitikimo šalies vadovė apsispręs dėl kandidatės tinkamumo užimti pareigas Vyriausybėje.

Susitikime buvo aptartos Lietuvoje jautrios temos – tos pačios lyties partnerystės klausimas, nelietuviškų rašmenų naudojimas dokumentuose, kalėjimų problemos.

Ar įteisinti Lietuvoje vienos lyties partnerystę, bus sprendžiama tik tada, kai visuomenėje bus rastas bendras sutarimas šiuo klausimu, teigė kandidatė į teisingumo ministres Milda Vainiutė, kuri tiki, kad tokį sutarimą rasti galima.

„Šiuo klausimu bus ieškoma visuomenėje bendro sutarimo, tik paskui bus priimamas sprendimas“, – sakė M. Vainiutė po susitikimo su prezidente Dalia Grybauskaite.

Dėl galimybės dokumentuose naudoti nelietuviškos abėcėlės lotyniškas raides, pasak kandidatės į ministres, bus sprendžiama, atsižvelgiant į Konstitucinio Teismo nutarimą.

„Bus pirmiausia atsižvelgiama į Konstitucinio Teismo nutarimą ir ieškoma sutarimo šiuo klausimu. <...> Konstitucijos pataisos rašybos nereguliuoja. Vienintelis straipsnis skirtas, kad lietuvių kalba yra valstybinė kalba, bet, aišku, Konstitucinio Teismo doktrina šiuo klausimu yra svarbi“, – sakė M. Vainiutė.

Per susitikimą aptartos Kalėjimo departamento problemos, kalbėta apie infrastruktūros gerinimo reikalus, klausimai, susiję su Registrų centru.

53 metų M. Vainiutė dirbo Mykolo Romerio universiteto teisės profesore. Kandidatė baigė studijas dabartiniame Edukologijos universitete, kur įgijo lietuvių kalbos mokytojos specialybę, vėliau – teisę Vilniaus universitete ir baigė doktorantūros studijas Vokietijoje, Gyseno Justus-Lybigo universitete, kur apsigynė disertaciją Lietuvos Respublikos konstitucinės plėtros tema.

Po studijų Vokietijoje dėstė konstitucinę teisę Mykolo Riomerio universitete, dirbo Teisingumo ministerijoje, patarinėjo teisės klausimais Prezidentui Valdui Adamkui, Nacionalinėje teismų administracijoje, premjero Algirdo Butkevičiaus teikimu Prokurorų etikos komisijoje. Kalba vokiečių, rusų, anglų kalbomis.

M. Vainiutė – jau ketvirtoji socialdemokratų siūloma kandidatė. Iš pradžių „valstiečiams“ neįtiko Julius Sabatauskas – kaip teigta, dėl amžiaus ir politikavimo. Po to Socialdemokratų partija į teisingumo ministrus teikė eksparlamentaro Dariaus Petrošiaus kandidatūrą, bet šis ją atsiėmė, sulaukęs priekaištų dėl galimų sąsajų su prieštaringos reputacijos Tauragės verslininku Arūnu Pukeliu-Šviniumi.

Tuomet kaip kandidatas buvo pateiktas socialdemokratas Julius Pagojus, kurį prezidentė jau buvo paskyrusi ministru naujojoje Vyriausybėje, tačiau savo kandidatūrą jis atsiėmė paaiškėjus, kad pernai gegužę politikas buvo sustabdytas prie vairo neblaivus ir apie tai nepranešė viešai.

Ketvirtadienį D. Grybauskaitė vylėsi, kad šį kartą atliekant kandidato patikrą bus išvengta klaidų.

Ministrus premjero teikimu skiria prezidentas. Pagal valdančiąją koaliciją po Seimo rinkimų sudariusių socialdemokratų ir „valstiečių“ susitarimą, teisė siūlyti teisingumo ministrą teko socialdemokratams.

M. Vainiutė yra dirbusi prezidento Valdo Adamkaus patarėja teisės klausimais, taip pat Prezidentūros kanceliarijoje dirbo konsultante prezidentės Dalios Grybauskaitės pirmosios kadencijos metu.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Grybauskaitės ir kandidatės į teisingumo ministres pokalbyje paliestos opios šalies temos

Dalia Grybauskaitė susitiko su Milda Vainiute
+10