Rusijos nurodymai Lietuvai

Tomas Dapkus
Tomas Dapkus
© Dmitrijus Radlinskas
Tomas Dapkus | Alfa.lt
2016-12-06 19:07

Vienas iš Gruzijos pasipriešinimo Rusijos agresijai lyderių, buvęs antiteroristinių operacijų vadas Z. Maisuradzė Rusijos prašymu (!) suimtas Lietuvoje, kai atskrido iš Kijevo į Vilnių.

Suimtas dešimčiai parų. Minimum.

Niekas nieko negali padaryti, nes neva yra tarptautinis orderis ir mūsų prokurorai ir teisėjai vykdo orderius. Rusai bus atradę gerą skylę ES ir NATO, tai yra idiotų Lietuvos teisinėje sistemoje.

Panašiai jau yra buvę prieš kelerius metus. Pagal panašų Rusijos išduotą orderį Lietuvoje į spąstus pakliuvo buvęs Gruzijos parlamento nacionalinio saugumo komiteto pirmininkas G. Targamadzė.

Tada vis dėlto teisėsauga buvo išmintingesnė, niekas jo nesuėmė, ir teismai panaikino Rusijos orderį kaip politiškai motyvuotą.

Kas pasikeitė dabar? Kur užsienio reikalų ministras L. Linkevičius? Kur ta užsienio politika?

Rusai išdavinės orderius ukrainiečiams, kovojantiems su Rusijos agresija, ir mes juos sodinsime į areštines?

Neabejoju, kad Z. Maisuradzė bus paleistas ir orderis panaikintas. Bet tai, kad jis buvo pažemintas Rusijos suorganizuotu areštu, jau tai yra baisi Lietuvos gėda.

Generalinis prokuroras Evaldas Pašilis privalo nedelsdamas išlaisvinti Gruzijos karininką ir atsiprašyti gruzinų ir asmeniškai Z. Maisuradzės už jo kovos paniekinimą. Ir mūsų kovos. Nes Gruzija ir Ukraina kovoja ir už mūsų laisvę.

Jau turėjom daug gėdos prieš Baltarusijos opoziciją, kai dėl tuomečio teisingumo ministro Remigijaus Šimašiaus kaltės vienas jų lyderių buvo režimo įkalintas.

Ko vertos kalbos apie 2 proc. biudžeto gynybai, provakarietišką politiką, jei vyksta tokie tiesiog neįtikėtini dalykai, ir valdžia tyli.