Specialistų patarimai, kaip prižiūrėti plastikinius langus

Langas
Langas
© Pixabay.com
Etaplius.lt
2016-12-29 06:40

Žiniasklaidoje pasirodžius pranešimams apie sukčius, norinčius patikrinti butų langų būklę, atsirado nemažai problemų iš tiesų tuo užsiimančioms profesionalioms įmonėms.

Ar pamenate tuos laikus, kai, artėjant šaltajam sezonui, reikėdavo apklijuoti langus? Įsistačius plastikinius langus, to daryti nebereikia. Tačiau montuotojai, atlikę darbus, pamiršta paminėti tris labai svarbius dalykus.

1. Būtina reguliariai sutepti visas judančias furnitūros detales specialiu tepalu bent dukart per metus. Juk tai judančios metalinės plokštelės. Taip pat būtina nuolatinė (kas 6 mėn.) guminių tarpinių priežiūra, kad jos atgautų savo elastingumą.

2. Keičiantis sezonui, langus būtina sureguliuoti vasaros ir žiemos sezonui. Jeigu mechanizmas yra nuolat nustatytas žiemos sezonui, tai sukelia papildomą apkrovą, o lenkiškos guminės tarpinės greičiau sudyla. Jeigu pritaikyta vasaros sezonui, žiemą šiluma iškeliauja per langus.

3. Lieka neišspręsta ir oro ventiliacijos problema, dėl kurios vėliau butuose ir namuose pradeda kauptis drėgmė ir atsiranda pelėsio.

Norime atkreipti dėmesį į esamas gumines langų tarpines

Guminės tarpinės nusidėvėjimas tiesiogiai susijęs su nuolatiniu lango naudojimu bei jo tarnavimo trukme. Kaskart langą atidarant ir uždarant, tarpinės yra deformuojamos – tai išsitiesina, tai susispaudžia.

Tarpinių keitimas, skaičiuojant laiką nuo lango sumontavimo, galimas po 3–7 metų, kai kuriais atvejais – anksčiau ar vėliau. Tai lemia tiek pačios tarpinės kokybė (minkštesnė tarpinė atsparesnė deformacijai bei temperatūrų poveikiui), tiek ir tai, ar pakankamai dėmesio skiriama priežiūrai.

Langų tarpines reikėtų papildomai sutepti bent du kartus per metus (rudenį ir pavasarį), kad atgautų savo elastingumą, ir pasirūpinti nuolatine jų švara, naudojant specialias valymo priemones.

Neprižiūrima tarpinė praranda elastingumą, yra lengvai veikiama temperatūrų kaitos (dėl karščio „prikepa“ prie profilio, dėl šalčio suskilinėja), sukietėja, lango izoliacijos sandarumas sumažėja, padidėja triukšmas, sklindantis iš lauko.

Rekomenduojame lenkiškas gumines tarpines pasikeisti į vokiškas poliuretano tarpines.

Vokiškų tarpinių privalumai

Pakeitus gumines tarpines vokiškomis firmos poliuretano tarpinėmis, ateityje sutaupysite pinigų. Tarpinė yra atspari drėgmei, ultravioletiniams spinduliams, temperatūrų kaitai (nuo –60 iki +70 pagal Celsijų), aukšta garso izoliacija, 5 metų garantija, ilgaamžė (21 metai ir daugiau), nereikalauja papildomos priežiūros visą eksploatacijos laikotarpį, žemas šilumos laidumo koeficientas – K = 0,033 w/mK, nebereikės perstatinėti furnitūros į vasaros ir žiemos režimus.