Britanijos centrinis bankas teigia sprendžiantis „riebalinę“ naujųjų 5 svarų banknotų problemą

Polimeriniai banknotai, kuriuos išleido Anglijos bankas
Polimeriniai banknotai, kuriuos išleido Anglijos bankas
© SCANPIX
BNS
2016-12-01 12:02

Didžiosios Britanijos centrinis bankas – Anglijos bankas – pranešė, kad jo tiekėjas ieško potencialaus sprendimo dėl pasipiktinimą sukėlusių naujųjų 5 svarų nominalo banknotų, kurių sudėtyje yra gyvūninių riebalų.

Kaip anksčiau buvo skelbta, daugiau kaip 5 tūkst. Jungtinės Karalystės gyventojų pasirašė peticiją, kurioje reikalaujama išimti iš apyvartos naujuosius banknotus, nes jų sudėtyje yra gyvūninių riebalų.

„Mes suprantame, kad kai kurie žmonės sunerimę dėl mūsų naujuose penkių svarų banknotuose esančių riebalų pėdsakų. Mes gerbiame šiuos nuogąstavimus ir juos labai rimtai vertiname“, – pranešė bankas.

Anglijos banko teigimu, apie šią problemą jis sužinojo visai neseniai ir apie tai nebuvo informuotas, kai pasirašė sutartį su tiekėjais. Kiek anksčiau bankas patvirtino, kad naujųjų plastikinių banknotų sudėtyje yra lajaus - produkto, gaunamo iš gyvūninių riebalų ir dažnai naudojamo gaminant muilą ir žvakes.

„Taip, polimero granulėse, kurios naudotos gaminant penkių svaro banknotus, yra lajaus pėdsakų“, – pareiškė centrinis bankas.

Ši žinia sulaukė daug neigiamų atsiliepimų socialiniuose tinkluose, ypač iš veganų ir vegetarų, kurie ėmė domėtis, ar nebuvo pažeistos jų teisės.

„Milijonams Didžiosios Britanijos veganų ir vegetarų tai yra nepriimtina, – rašoma peticijoje. – Reikalaujame, kad gaminant pinigus, kuriuos mes kasdien naudojame, nebūtų naudojami gyvūninės kilmės produktai.“

Naujieji plastikiniai banknotai apyvartoje pasirodė šių metų rugsėjį. Jie pagaminti iš tvirto polimero ir gali net neįplyšę atlaikyti visą skalbimo skalbyklėje procesą. Iš viso buvo pagaminta 440 mln. tokių banknotų.