Už cinizmą turės atsakyti visi

Tomas Dapkus
Tomas Dapkus
© Dmitrijus Radlinskas
Tomas Dapkus | Alfa.lt
2016-11-29 21:26

Dar naujoji Vyriausybė neprisiekė, o socialdemokratai savo siūlymais sėkmingai griauna pasitikėjimą ja.

Visada buvau skeptiškas dėl jaunojo socialdemokratų veikėjo Juliaus Pagojaus galimybių, bet beveik jau buvau įtikintas, kad vis dėlto jis geresnis variantas iš visų blogų. Ypač lyginant su ankstesniu kandidatu Dariumi Petrošiumi, kurio skyrimas netgi kėlė grėsmę nacionalinio saugumo interesams. Netgi J. Pagojaus veiklą užimant viceministro ir skandalų krečiamo Registrų centro valdybos pirmininko pareigas galima būtų pamiršti avansu, nurašant, kad tiesiog reikėjo vykdyti ministro Juozo Bernatonio valią tikintis, kad, tapęs ministru, tai ištaisys. Labai avansu.

Bet tai, kas paaiškėjo šiandien, kad jis vairavo neblaivus būdamas teisingumo viceministru ir tai nuslėpė nuo visuomenės (pabrėžtina, kad šį gėdingą faktą nuslėpė ir ministras J. Bernatonis), po to drįso kandidatuoti į teisingumo ministrus, yra virš visko. J. Pagojus ir J. Berntonis kaip tikri dviejų kartų socialdemokratų nomenklatūrininkai įsivaizduoja, kad netapti ministru būtų antroji bausmė („Du kartus bausti negalima“, – aiškina J. Bernatonis). Jiems net nekyla klausimas, kad tokių kaip J. Pagojus pilni kampai, tik nevairavusių išgėrus.

Tai, ką verkšlendamas aiškina paskirtasis teisingumo ministras J. Pagojus, atrodo dar liūdniau nei pats prasižengimas. Jam tai neva pamoka, bet jis iki galo bando iškraipyti faktą, kad girtas buvo 0,64 promilės, ir jis pralaimėjo visų instancijų teismus. Drįsta aiškinti, kad nereikia tikėti policijos alkotesterio parodymais, nors šimtai vairuotojų už tai jau nubausti. Ir tai būsimasis teisingumo ministras? Tai teisingumo parodija.

Į kokią prieštaringą padėtį jis stumia kitus, bandančius jį apginti.Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis, anksčiau principingai pasisakęs prieš tokius atvejus, dabar turi kažką aiškinti, kad šis atvejis išskirtinis, nors atrodo, kad jis iš tiesų tėra išskirtinis savo ciniškumu. Kaip turi atrodyti paskirtasis premjeras Saulius Skvernelis, kuris be išimčių atleido ne vieną pareigūną už vairavimą išgėrus, taip pat ir vieną žymiausių bei labiausiai nusipelniusių šalies kriminalistų. Skaudančia širdimi, bet lygiai teisingai visiems.

reklama

Į kokią padėtį pateko Prezidentė, kuri visada be išimties šalina prisigėrusius teisėjus.

Pasakykite nors vieną priežastį, kodėl savo girtumą nuslėpęs J. Pagojus yra išskirtinis ir jis už tai turi tapti teisingumo (!!!) ministru? Kodėl ne Julius Sabatauskas? Jis bent turi nuopelnų ir yra pademonstravęs principingumą tokiuose lūžiniuose valstybei dalykuose kaip prezidento Rolando Pakso apkaltos procesas ir kt.

O todėl, kad visa tai yra didžiulė politinė veidmainystė, kai kažkas neįtinka dėl asmeniškumų, tai tada tinka ir neblaivus vairuotojas.

Ir dar. Akivaizdu, kad, turėdamas tokį prasižengimą, J. Pagojus negalėjo laimėti konkurso ir tapti Vartotojų teisių apsaugos tarnybos vadovu. Konkursas yra klastotė ir atitinkamos institucijos bei politikai turėtų tai išsiaiškinti.

J. Pagojus nebegalės būti visaverčiu ministru. Jei jis nors kiek turi sąžinės, politinės kultūros, turi visų atsiprašyti ir nedelsdamas pasitraukti iš ministro pareigų.

Tai išgelbėtų ir paskirtąjį premjerą, ir Prezidentę, nes bet koks valdininkų atleidinėjimas ateityje dėl neblaivumo tebūtų dvejopi standartai.

Tai išgelbėtų ir tūkstančius vairuotojų, neviršijančių leistinos alkoholio ribos, kuriuos dabar, gelbėdami susikompromitavusį J. Pagojų, nori nubausti „valstiečiai“, įvesdami nulį promilių.

Už vieno nebaudžiamą cinizmą neturėtų atsakyti visi. Negrįžkime į sovietmetį.