Veidų ekspertas apžvelgė šalies politikus: davė aštrių pastabų ir išskyrė lyderius

Veidų ekspertas apžvelgė šalies politikus
Veidų ekspertas apžvelgė šalies politikus
  © Alfa.lt fotomontažas
LNKgo.lt
2016-11-29 18:33

Prezidentė Dalia Grybauskaitė antradienį patvirtino paskirtojo premjero Sauliaus Skvernelio teikiamą ministrų kabinetą, „valstiečių“ ir socdemų lyderiai prieš kelias savaites sutarė dėl koalicijos, o konservatoriams teko likti opozicijoje.

LNK televizijos laidos „Nuo... iki...“ komanda nusprendė paprašyti žinomo fenotipologo Marko Lučino pateikti savo įžvalgas apie Lietuvos politinių partijų lyderius. Ką sako jų veidai, kuriems politikams geriau grįžti į verslą, o kas turi galimybių tapti šalies lyderiais.

„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis

Kone didžiausia intriga šalies politiniame gyvenime pastaruoju metu yra tai, kodėl „valstiečių“ lyderis R. Karbauskis nesiekia jokio aukšto posto ir tenkinasi vieta Seime.


Fenotipologo M. Lučino teigimu, negalima apsigauti, politikas – pilkasis kardinolas, bet jam geriau sektųsi versle, nes tam turi visus reikiamus sugebėjimus ir savybes.

„Tai protingo gudruolio genetika. Puikios komercinės savybės dera su gudrumu. Jis geba į save neatkreipti dėmesio, taip pat moka mąstyti kaip estetas, tačiau viską daro labai gudriai. Jis neturi agresijos, todėl pats į muštynes nelįs, bet pasirinks poziciją stebėti iš šono ir skaičiuoti dividendus“, – sakė veidų specialistas M. Lučinas.

Anot jo, R. Karbauskio ir S. Skvernelio politinė sąjunga bus darni, kol ji abiem pusėms bus naudinga, jei tai išnyks, „politikai lengvai gali išsidraskyti“.

„Apie tokius žmones sakoma, jei jie ką nors išduos, aplinkiniai gali ir nesužinoti, o patys lengvai ras atpirkimo ožį“, – apie R. Karbauskį kalbėjo M. Lučinas.

Vis dėlto ekspertas įžvelgė, kad yra tikimybė, jog R. Karbauskis visų pirma gali galvoti apie save, o tik po to apie šalies gerovę.

Naujasis premjeras S. Skvernelis

Naujasis premjeras S. Skvernelis turi puikių savybių, kurios tinka šalies politikai. Tiesa, charakteris ir emocijos – tas dalykas, kuris gali kišti koją S. Skvernelio karjerai. Taip trumpai apie buvusį generalinį komisarą kalbėjo M. Lučinas.


„Tai vienintelis žmogus, kuriuo aš pasitikėčiau. Aiškus, principingas, griežtas ir reikalaujantis, bet tuo pačiu geras ir labai atsakingas žmogus. Jis turi tvirtą charakterį, toks žmogus gali būti tikras patriotas, tėvynei jis gali padaryti labai daug, taip pat ir pasiaukoti pats. Tiesa, jo charakteris yra labai nesaldus. Tai bjaurus, kaprizingas ir užsispyręs žmogus. Tai politikas, kuris gali sutikti atsistatydinti, gali priimti nepopuliarius sprendimus, prisiimti smūgį sau, kad tik šaliai būtų geriau“, – vos pažvelgęs į S. Skvernelio nuotrauką sakė fenotipologas.

Tiesa, M. Lučinas pastebi, kad S. Skvernelis greičiausiai būtų kur kas laimingesnis, jei nesiveltų į politiką, jo kitoks charakteris.

„Jei jam nepatiks kas nors, tai jis gali nuvykti į kokią nors kaimyninę valstybę, kuri tikrai blogai pasielgė su Lietuva, tai jis gali ir nepaklausti, o, kaip sakant, imti ir užvažiuoti. Tai jau sunku pavadinti politika, todėl jam gali būti nelengva“, – sakė M. Lučinas.

Specialistas pastebėjo, kad S. Skvernelis yra tvirtas ir praktiškas žmogus, kuris išsiųstas į politinį kovos lauką, ateityje gali tekti dėl visko atsakyti būtent jam, į šį žmogų lėks visos kritikos strėlės.

M. Lučino teigimu, S. Skverneliui politika gali kainuoti ir nemažai sveikatos, ypač kalbant apie nervų ir širdies sistemų veiklas.

Nueinantis premjeras Algirdas Butkevičius

Ketverius metus prie Vyriausybės vairo sėdėjęs A. Butkevičius – gudrus, profesionalus, ir kaip sako M. Lučinas, daugiadantė ir daugiauodegė žuvis.

Anot eksperto, nesėkmė Seimo rinkimuose A. Butkevičiui yra asmeniškas įžeidimas, bet jo veido bruožai nerodo jokios aistros ir aukotis toks politikas neturėtų.


„Tai labai intelektualus žmogus, stiprus ir turintis daug patirties, nors jo charakteris specifinis, jis tvirtas, bet, galima sakyti, net bjaurus. Jis toks, kuris nėra taip lengvai suvalgomas kitiems. <...> Jis užsispyręs ir stiprus, gerai galvojantis apie save ir labai liguistai siekiantis savo autoriteto sustiprinimo. Bet iš kitos pusės jis toks jautrus, kad jei apie jį kažką blogo kalba, jis net liguistai reaguoja“, – apie A. Butkevičių sakė M. Lučinas.

Tiek „valstiečių“, tiek socialdemokratų lyderių bruožai rodo, kad ši koalicija gali bendradarbiauti darniai ir išdirbti visą laikotarpį.

„Jie labai gerai, tarsi silkės skardinėje, abi slidžios, patyrusios, nemėgstančios bereikalingo dėmesio“, – kalbėjo M. Lučinas.

Konservatorių lyderis G. Landsbergis

Konservatorių partijos vedlys G. Landsbergis, anot M. Lučino, yra problemiškas žmogus, genetiškai stipraus intelekto, bet labai ypatingo charakterio, kuris pasižymi psichologiniu sunkumu.

„Galiu įžvelgti autoriteto maniją, net liguistą. Viskas, kuo jis užsiimtų, turi tarnauti jo įvaizdžio stiprinimui. Tai žmogus, kuris yra labai geros nuomonės apie save ir nemėgsta kritikos. Principingumas, irzlumas, kūrybiškas chuliganizmas ir net nestandartinis kriminalinis mąstymas“, – trumpai apie G. Landsbergį kalbėjo veidų ekspertas.


M. Lučino teigimu, R. Karbauskio ir G. Landsbergio draugystė neįmanoma, nes jie greičiau susipyktų, nei rastų bendrą kalbą ir sprendimą.

Tiesa, ekspertas pastebi, kad jei toks konfliktas ir įvyktų, situacijos nugalėtoju greičiausiai taptų G. Landsbergis dėl specifinių savo bruožų.

„Net jei ir jam bus sunku, tautai jis bus įdomus ir galiausiai vis tiek viršus bus jo“, – sakė M. Lučinas.

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis

Naujas veidas šalies politikoje Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, anot veidų eksperto, užsispyręs, bet silpnų nervų, pasižymi įkyriu charakteriu, bet išdidus.


„Ko jūs iš jo norite. Jis nėra politikas. Iš jo tikrai galima padaryti gerą ūkvedį-viršininką, tokio seno sovietinio stiliaus viršininką“, – trumpai naująjį Seimo pirmininką apibūdino M. Lučinas.

Visas Lietuvos ekspertų įžvalgas žiūrėkite LNK GO reportaže nuo 19.30 min.