Jaunieji mados profesionalai pristatė pirmąkart Lietuvoje „upcycling“ metodu kurtus drabužius

Projekto "Upcycled by LT" pristatymas (Alfa.lt fotokoliažas)
Projekto "Upcycled by LT" pristatymas (Alfa.lt fotokoliažas)
  © Dmitrijus Radlinskas
Alfa Pramogos | Alfa.lt
2016-11-28 19:55

Pirmadienio vakarą jaunieji Lietuvos mados profesionalai pristatė projektą „Upcycled by LT“. Pirmą kartą „upcycling“ metodu kuriantys menininkai parodė ir savo pirmuosius kūrinius.

Tik vienam vakarui pačioje Vilniaus širdyje įsikūrusi parduotuvė pavirto erdve, kuri imitavo kailinių kūrybos procesą nuo pirminių eskizų iki pardavimui paruošto drabužio, o vakaro svečiai pasijuto it tikroje ateljė.

Projektas „Upcycled by LT“ – tai dizainerių ir menininkų sąjunga, kuri ne tik siūlo profesionalius mados dizaino produktus, bet ir ketina ugdyti vartotojų žinias apie atsakingą beatliekę gamybą, vartojimą. Projekto pagrindas – medžiagų grąžinimas į vartojimo ratą.

Viena iniciatyvos pradininkių, dizainerė Vida Strasevičiūtė, pabrėžia, kad projektas labiau nei norą pirkti skatina prisidėjimą prie geresnio rytojaus. Pasak dizainerės, esminis „upcycling“ principas yra beatliekė gamyba ir didesnės vertės sukūrimas.

„Drabužiai, aksesuarai, įvaizdžiai ar kiti pristatomi kūriniai absoliučiai arba didžiąja dalimi gaminami iš to, kas dėl įvairių priežasčių yra išėję iš vartojimo rato. Audinių, kailių, odos pavyzdžiai, likučiai, atraižos: tai, kas liko nereikalinga arba užmiršta, bet puikiai tinka kurti ir atkurti vertę žmogui. Beatliekinė ir atsakinga gamyba, kurioje kiekvienas narys nuo siuvėjo iki dizainerio yra svarbus“, – apie naują gamybos metodą pasakojo V. Strasevičiūtė.

„Lietuvoje kiek vėluojame su naujovėmis – visame pasaulyje vyksta ne tik ekomados savaitės, bet ir atsidarinėja butikai, prekiaujantys tik „upcycling“ metodu sukurtais drabužiais bei aksesuarais. Kaip pavyzdys, pagal 2009 m. „Mintel“ ataskaitą apie etinę madą tvarios mados pardavimai Didžiojoje Britanijoje per penkerius metus padidėjo keturgubai, vadovaujantis 2008 metais, išaugo nuo 40 mln. svarų iki 175 mln. svarų“, – aiškino dizainerė.

Neabejingieji menui renginio metu susipažino ir su dizaineriais Tomu Baranausku (Thom Bara), V. Strasevičiūte (ANT), Inga Jurkevičiūte (J.Inga).

V. Strasevičiūtė ir menininkė Lina Žvirblytė vakaro svečiams pristatė savo bendrą projektą „SparrowV“, o Daugvinas Liberis visus supažindino su savo kūriniu „Upcycling by Chez Monsieur Michelin“.

Jaunųjų mados profesionalų kūryba sudomino ir mados tendencijų prognozuotoją-analitikę, vyrams skirtą studiją atidariusią stilistę Mariją Palaikytę.

Renginio svečiai ir vakaro akimirkos – nuotraukų galerijoje.

Jaunieji mados profesionalai pristatė pirmąkart Lietuvoje „upcycling“ metodu kurtus drabužius

Projekto "Upcycled by LT" pristatymas (Alfa.lt fotokoliažas)
+38