Gamtininkai sunerimę: Kuršių nerijos siaubas – meškėnai

LNK
2016-11-20 19:38

Vaizdo kamerų užfiksuoti vaizdai – iš Šiaurės Amerikos. Ten paprastieji meškėnai prilyginami kenkėjams – jie rausiasi konteineriuose, braunasi į žmonių namus, puola žmones, naikina gyvūnų jauniklius.

Gamtininkai nerimauja – meškėnai jau veisiasi ir Lietuvoje. Kaip į mūsų šalį atkeliavo šis Šiaurės Amerikos gyvūnas, tik spėliojama. Viena versijų – prieš mažiau nei šimtą metų meškėnus į Lietuvą atvežė brangakailių žvėrelių augintojai, kurie, paaiškėjus, kad meškėnų kailis – menkavertis, paleido gyvūnus į laisvę.

Prieš penkerius metus meškėnai pasirodė Rokiškio rajone, prieš trejus – Kuršių nerijoje.

Kiek meškėnų yra Kuršių nerijoje, neaišku. Gamtosaugininkai jau ne kartą gyventojų prašė pranešti apie pamatytus meškėnus ir iš gautų pranešimų sprendžia, kad šie gyvūnai dažniausiai sutinkami prie Juodkrantės. Atšalus orams, meškėnai, ieškodami maisto, gali brautis ir į gyvenamuosius namus, sodybas, raustis konteineriuose.

Gamtininkai sako, kad šie į usūrinius šunis panašūs gyvūnai gali pasirodyti mieli ir draugiški, tačiau iš tiesų yra agresyvūs ir gudrūs.

Kuršių nerijai nuolatos tenka kovoti su čia besiveisiančiais ir kraštui kenkiančiais gyvūnais – šernais, kormoranais, invazine žuvų rūšimi. Meras sako, kad meškėnai nėra smarkiai paplitę gyvūnai, tačiau planuoja kreiptis pagalbos į medžiotojus.

Plačiau – reportaže.