Patarimai, kaip įsirengti svetainę

Svetainės interjeras
Svetainės interjeras
© Pexels
Alfa.lt
2017-01-10 06:52

Svetainė yra bene svarbiausia namų erdvė, kurioje jūs ne tik ilsitės, bet ir pramogaujate kartu su savo draugais. Taigi, šis kambarys privalo būti ne tik funkcionalus ir patogus, bet ir jaukus svečių susibūrimui.

Instyle.com dalijasi 9 taisyklėmis, kurias reikia žinoti, planuojant šio kambario įrengimą.

Dėmesio centras

Tai gali būti židinys, o gal nuostabus vaizdas pro langą. Pagalvokite, ką pirmiausia jūsų svečiai norėtų pastebėti, apsilankę pas jus namuose. Pavyzdžiui, jei svetainėje langai yra iki pat žemės, rinkitės žemesnius baldus, kad šie neuždengtų pro juos atsiveriančio vaizdo.

Kambario centras

reklama

Tai dažniausiai, bet nebūtinai bus kambario vidurys. Jei kambarys itin ilgas arba didžiulis, galite rinktis porą vietų, kurios bus svarbiausios.

Tinkami baldai sėdėjimui

Jei norite sukurti jaukią ir kviečiančią bendrauti atmosferą, rinkitės didžiulę sofą. Foteliai ar atskiros kėdės gali padėti keisti erdvės pojūtį ir tarsi suskirstyti kambarį į keletą dalių.

Svetainės interjeras

Ne mažiau svarbu išsirinkti ir tinkamą dydį, todėl prieš pirkdami sofą, suklijuokite laikraščius į norimos sofos dydį ir padėkite juos ant grindų. Tai leis įvertinti, ar sofa neužims per daug erdvės.

Kavos staliukai

Svetainės interjeras

Nesirinkite itin mažų ir pastatykite juos taip, kad svečiai, sėdėdami ant sofos ar fotelių, galėtų patogiai pasiekti stalą ir pasidėti savo gėrimą ar užkandį.

Tinkamas dydis

Prieš pirkdami baldus, įvertinkite svetainės dydį. Didelėje svetainėje tinka ir dideli baldai, tačiau jeigu erdvės yra mažai, rekomenduojama rinktis ir mažesnius baldus. Kavos staliukas turėtų būti kaip pusė arba du trečdaliai sofos dydžio. Šoniniai staliukai turi būti ne aukštesni nei sofos šoninė vieta rankai pasiremti ir ne žemesni nei sofos sėdimoji dalis.

reklama

Kilimas

Jį padėkite kambario centre ir arba visus baldus padėkite ant kilimo, arba šalia. Didesnis kilimas vizualiai padidina erdvę. Vis tik svarbu žinoti, kad kilimas neturėtų būti mažesniu nei 15 cm atstumu nuo sienų.

Apšvietimas

Svetainės interjeras

Tinkamas apšvietimas – tai apšvietimas iš skirtingų erdvės kampų. Tai lubų šviestuvai, staliniai šviestuvai ar toršerai, o gal net grindų lygyje įrengtas apšvietimas. Įvairovė leis kurti skirtingą nuotaiką ir suteiks daugiau komforto.

Lankstumas

Jei svetainė jums turi tarnauti ir kaip darbo, ir kaip poilsio, ir kaip svečių susibūrimo vieta, rinkitės baldus, kuriuos galima panaudoti skirtingiems dalykams. Pavyzdžiui, minkštas krėslas be atramos gali tapti mini staliuku arba, prireikus, dar viena sėdėjimo vieta.

Erdvės pojūtis

Neretai meno kūriniai ar kiti puošybos elementai lieka paskutinėje vietoje. Tuomet galvojama, ką rinktis – veidrodžius ar paveikslus, didelius meno kūrinius ar daug mažų. Visi šie klausimai yra reikšmingi. Sienų dekoravimas yra svarbus, nes tinkami pasirinkimai gali vizualiai paaukštinti lubas ir išdidinti erdvę.

Svetainės interjeras

reklama

Veidrodžius svetainėje rekomenduojama naudoti saikingai, o paveikslus kabinkite taip, kad jų centras būtų jūsų akių lygyje.