Šalies vadovai įvertino teismų darbą: labai blogai, kai teisėjas šlitinėja darbo vietoje

Dalia Grybauskaitė
Dalia Grybauskaitė
  © Dmitrijus Radlinskas

Penktadienį Vilniuje prasidėjus Visuotiniam teisėjų susirinkimui, Lietuvos teisėjų bendruomenei sveikinimo žodį tarė aukščiausi šalies vadovai. Nors teisingumo vykdytojai buvo giriami už pastaraisiais metais pasiektą pažangą ir rodomą kvalifikuotumą, prabilta ir apie teismų sistemos ydas, kurias jau pavyko išgyvendinti arba dar laukiančias savo eilės.

Sveikinimo žodį teisėjų bendruomenei tarusi prezidentė Dalia Grybauskaitė gyrė teisėjus už pastaraisiais metais rodomą aukštą skaidrumo lygį ir visuomenėje augantį pasitikėjimą, tačiau kartu ir įvertino teisėjų užsispyrimą, bandant įgyvendinti permainas. Anot jau antrą kadenciją teisėjus skiriančios šalies vadovės, iš pradžių teisėjų sistema nenoriai žvelgė į laukiančias permainas.

„Mes mėginome pasakyti, kad labai blogai, kai teisėjas šlitinėja darbo vietoje“, – apie bandymą įvesti naujovių ir kelti visuomenės pasitikėjimą teisėjais bei teismų prestižą kalbėjo D. Grybauskaitė

Pastaraisiais metais teismų pasiektą pažangą akcentavo ir kiti aukšti politikai. Jie pabrėžė, kad teisėjų darbas turi tapti dar skaidresnis. „Manau, kad tik didinant skaidrumą gali sulaukti pasitikėjimo teismais“, – teigė kol kas dar teisingumo ministras, socialdemokratas Juozas Bernatonis.

Savo ruožtu ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius praleido kas ketverius metus vykstantį teisėjų susirinkimą, tačiau už A. Butkevičių žodį tarė jo patarėjas Raimondas Bakšys. „Džiaugiamės, kad mūsų teismai tampa vienais moderniausių Europoje, mūsų balsas vis labiau girdimas“, – progresu teisinėje sistemoje džiaugėsi R. Bakšys.

Šalies vadovų sveikinimo žodį ir darbo įvertinimus, Nacionalinės teismų administracijos duomenimis, girdėjo 650 iš 780 teisėjų. Vilniuje susirinkusi teisėjų bendruomenė ketina aptarti šalies teismų ateitį ir veiklos gaires, tačiau svarbiausias teisėjų uždavinys – išsirinkti naująją Teisėjų tarybą, kuri ateinančius ketverius metus kontroliuos teismų gyvenimą.


Šalies vadovai įvertino teismų darbą: labai blogai, kai teisėjas šlitinėja darbo vietoje

Dalia Grybauskaitė
+21