Eklektika jūsų namuose: 10 praktiškų patarimų

Interjeras
Interjeras
© Pexels
Alfa.lt
2017-01-01 07:15

Dažnai keliaujantys žmonės iš įvairių pasaulio šalių neretai parsiveža įdomių suvenyrų. Tik bėda, jog ne visi žino, kaip ir kur juos padėti, kad tai atrodytų stilingai ir neprimintų paprasčiausios betvarkės.

Kūrybos direktorė ir stilistė bei užkietėjusi keliautoja Kelly Framel dalijasi patarimais, kaip pasitelkus įvairius suvenyrus namuose sukurti eklektišką interjerą.

Nebijokite imtis pokyčių

Keliaujant ir nuolat parsivežant naujų suvenyrų, tiesiog neįmanoma išvengti pokyčių. Nebijokite keisti, eksperimentuoti ir nepamirškite, jog svarbiausia – kad namai būtų jaukūs ir teiktų įkvėpimo.

Paslaptis: neprašausite, rinkdamiesi padėkliukus

reklama

Jie ne tik papuoš namus, bet ir padės išvengti netvarkos. Puoškite jais kavos staliuką ar naudokite kaip padėkliuką kitiems suvenyrams laikyti.

Panaudokite tai daiktų laikymuiJei turite fantastiško grožio senovišką lagaminą, panaudokite jį daiktų laikymui. Tuomet jis bus ne tik namų puošmena, bet ir praktiškai panaudojamas daiktas. Jei turite senovinių spintelių ar dėžių, galite laikyti jose knygas ar tai, ko nesinori slėpti spintoje.

Svarbu – dydis

Jei turite didelių meno kūrinių, stilistė rekomenduoja juos kabinti mažose erdvėse. Tai suteiks kambariui didingumo ir vizualiai padidins erdvę.

Apšvietimas – kaip puošmenaDrąsiai eksperimentuokite su senoviniais neįprastais šviestuvais, derindami juos su paprastesniais šviestuvų gaubtais.

Užuolaidos – fonas paveikslams

reklama

Vienas geriausių pirkinių keliaujant, anot stilistės, yra paveikslai. Jeigu nenorite kabinti jų ant sienos, rinkitės kur kas ekstravagantiškesnį sprendimą – naktines užuolaidas. Tai atrodys stilingai, jaukiai ir tikrai patrauks dėmesį.

Atsvara – aiškios formos ir ramios spalvos

Išskirtinius daiktus derinkite su modernumu ir minimalizmu, tai padės sukurti vientisą ir darnų interjerą.

Kitų virtuvių skonis jūsų namuoseIš kitų šalių parsivežę prieskonių ar maisto produktų, neslėpkite jų giliai stalčiuose. Ta pati taisyklė galioja ir variniams puodams ar kitų šalių tradiciniams indams.

Knygos – drabužinės puošmenaJei turite itin daug knygų, gali būti, kad laikydami jas svetainėje, sukursite šiek tiek per daug netvarkos. Stilistė rekomenduoja knygas laikyti drabužinėje – neįprasta ir įdomu.

reklama

Nuolat ieškokite naujų sprendimų

Karts nuo karto keiskite savo namų interjerą ir pagalvokite, kokius daiktus norite matyti kasdien, o kuriems dabar pats laikas pabūti nematomiems stalčiuje. Kurkite namų jaukumą pagal tai, kaip jaučiatės konkrečiu gyvenimo momentu.