Butkevičius: 70 procentų, kad liksime opozicijoje

Premjeras, Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas Algirdas Butkevičius mano, kad socdemai po antrojo rinkimų turo greičiausiai liks opozicijoje.

„Buvo labai sunku apsispręsti. Už ką aš balsavau, tai palieku Jums patiems paspėlioti“, – sekmadienį žurnalistams antrajame Seimo rinkimų ture balsavęs sakė A. Butkevičius.

S. Konarskio rinkimų apylinkėje su žmona Janina ir anūke atvykęs ir balsavęs A. Butkevičius neslėpė, kad pasirinkti iš dviejų kandidatų jam lengva nebuvo.

„Vienas kandidatas tam tikru laikotarpiu buvo mano labai geras draugas ir daug kartų renginių organizavome, jis prisijungė atidaryti Panevėžyje ir Šiauliuose sporto mokyklas, tai jis toks buvo kaip patarėjas vos ne, globėjas tų visų idėjų“, – tikino socdemų vadovas.

Naujamiesčio vienmandatėje rinkimų apygardoje dėl Seimo nario mandato kovoja liberalas Virgilijus Alekna ir konservatorius Žygimantas Pavilionis.

A. Butkevičius neslėpė, kad socdemų pasirodymą pirmajame rinkimų ture, kai partija liko trečioje vietoje, vertina kaip pralaimėjimą.

„Taip, iš dalies laikau pralaimėjimu. Mes ir aš asmeniškai, kaip partijos pirmininkas, ir daugelis mūsų partijos Seimo narių galvojome, kad visuomenė mato padarytus (darbus – red.), pagal atliktus darbus tiesiog suteiks mums mandatą toliau tęsti kitus darbus.

Ir aš pats turiu prisipažinti, kad rinkiminei kampanijai skyriau labai mažai laiko ir per rinkiminę kampaniją aš pagrinde dirbau Vyriausybėje, sprendžiau problemas, bet dabar apmąsčius, pergalvojus, tai tikrai man asmeniškai reikėjo daugiau skirti susitikimams su visuomene, daugiau užsiimti rinkimine kampanija, labiau mobilizuoti savo komandos narius, labiau su mūsų jaunimu padirbėti“, – aiškino premjeras.

Apie pažadą atsistatydinti iš partijos pirmininko pareigų, jei socdemams rinkimai nesusiklostys sėkmingai, A. Butkevičius kalbėti nepanoro. Jis tepasakė, kad artimiausiu metu priims sprendimus.

„Aš manau, kad 70 procentų, kad mes dirbsime opozicijoje. Tai yra mano asmeninė nuomonė“, – apie Seimo rinkimų baigtį kalbėjo A. Butkevičius.

Socdemų lyderis, dar kartą paklaustas apie pasitraukimą iš partijos vadovo pareigų, prabilo apie galimus savo įpėdinius.

„Aš jau esu įvardinęs keletą jaunų lyderių. Aišku, gaila, kad vienas iš lyderių pasitraukė iš gyvenimo. Iš jaunųjų tarpo aš buvau įvardinęs tris žmones. Mano vienas iš jaunųjų kandidatų Juras Požela buvo įvertintas pirmuoju, o dar du jaunieji yra, taip pat dar yra galimybė ir kai kuriems kitiems patyrusiems mūsų politikams dalyvauti rinkimuose mūsų partijos pirmininko“, – kalbėjo socdemų vadovas.

A. Butkevičius, paklaustas, kaip vertina konservatorių ir „valstiečių“ kalbas apie koalicijų lipdymą po pirmojo rinkimų turo, pažymėjo, kad šios ambicijos greitai nurims.

„Kai kada tos ambicijos, kurios šiuo metu vyrauja visuomenėje, po antrojo turo nurims ir pradės tikriausiai realiai galvoti apie tai, kaip prieš visuomenę atrodyti solidžiai, nes jei visuomenė suteikia mandatą, jie turi visuomenės lūkesčių nenuvilti“, – kalbėjo premjeras.Butkevičius: 70 procentų, kad liksime opozicijoje

Algirdas Butkevičius
+12