Nustebsite, kokią naudą grožiui ir sveikatai teikia apsilankymas pirtyje

Moteris pirtyje
Moteris pirtyje
Grozioportalas.lt
2016-10-22 09:00

Nors daugelis žmonių į pirtis žvelgia kaip į pramogą ar galimybę smagiai praleisti laiką draugų kompanijoje, apsilankymas pirtyje turi kur kas daugiau privalumų. Kaitinimasis padeda atsipalaiduoti, valo organizmą bei gelbsti gydant įvairias ligas. Taigi, orams vėstant, vakarams ilgėjant, nepaprastai naudinga susišildyti ir atgauti jėgas garinėse pirtyse ar saunose.

Valo odą

Pamirškite skausmingas procedūras grožio salonuose – kaitinimasis pirtyje yra vienas seniausių ir veiksmingiausių odos valymo būdų. Smarkiai prakaituojant, pasišalina toksinai, druskų perteklius, šlakai ir pasenusios odos ląstelės. Garinantis atsiveria odos poros, todėl itin gerai atlikti šveičiamąsias procedūras – nušveitę visą kūną medaus ir kavos tirščių mišiniu, galėsite mėgautis gaivia ir švelnia oda.

Išvalytos poros leidžia odai kvėpuoti, suaktyvėja kraujotaka ir pagreitėja ląstelių atsinaujinimo procesas. Garinės pirtys ypač tinka turintiesiems sausą ir pleiskanojančią odą, sergantiems egzema.

Pirtis veikia ir kaip jauninamoji priemonė. Prakaituojant gerėja poodinio sluoksnio medžiagų apykaita, gaminasi kolagenas, todėl oda tampa lygesnė, elastingesnė, sumažėja raukšlių.

Padeda lieknėti

Turbūt visiems teko girdėti, jog pirtis gali padėti atsikratyti papildomų kilogramų. Žinoma, po vieno apsilankymo pirtyje nesitikėkite iš jos išeiti sverdami perpus mažiau. Tačiau didelė tikimybė, kad kaitrioje saunoje išbuvę bent valandą, numesite apie pusę kilogramo. Taip yra todėl, kad prakaitavimo procesas reikalauja daug energijos, kuri sunaudojama riebalus bei karbohidratą paverčiant prakaitu. Šio proceso metu ir yra deginamos kalorijos. Per 10–20 buvimo pirtyje minučių širdies ritmas padažnėja 50–70 proc., o tai prilygsta 1 val. fizinių pratimų. Pirtyje praleisdami 30 min. sudeginsite net 400 kalorijų!

Stiprina plaukus

Galvos odoje yra riebalinių liaukų, kurios išskiria riebalus, drėkinančius plaukus ir suteikiančius jiems natūralaus žvilgesio. Apsilankymas pirtyje suaktyvina šių liaukų veiklą, todėl plaukai natūraliai atrodo gražesni ir sveikesni. Taigi, reguliarus lankymasis pirtyse gali padėti sutaupyti nemažai pinigų, kuriuos išleidžiate įvairioms plaukų priežiūros priemonėms.

Atpalaiduoja raumenis ir mažina sąnarių skausmus

Pirties šiluma skatina endorfino išsiskyrimą. Pastarasis pasireiškia maloniu raminamuoju poveikiu bei raumenų skausmo mažinimu. Būnant pirtyje pakyla kūno temperatūra, kuri praplečia kraujagysles ir normalizuoja kraujo spaudimą. Dėl to natūraliai sumažėja sąnarių ir raumenų skausmas. Po intensyvaus darbo užsukite į pirtį ir atpalaiduokite raumenis – taip sumažinsite visame kūne tvyrančią įtampą.

Gerina širdies veiklą

Pirties naudą širdžiai įrodė ir medicininiai tyrimai. Neseniai buvo tiriamas pirčių poveikis žmonėms, turintiems arterinių ligų rizikos faktorių (aukštas kraujospūdis, didelis cholesterolio kiekis kraujyje, diabetas, rūkymas). Tyrime dalyvavę žmonės kasdien kaitindavosi saunoje ir vos po dviejų savaičių jų kraujagyslių darbas pagerėjo 40 proc.

Mažina stresą

Pirtis – tai vienas geriausių būdų atsipalaiduoti po sunkios darbo dienos. Medikai dažnai kartoja, kad stresas gali turėti neigiamos įtakos mūsų sveikatai. Ne paslaptis, kad didžioji dalis ligų, tarp jų ir širdies sutrikimai, yra sukeliami streso. Kaitinimasis pirtyje mažina nerimą, valo mintis, padeda atitrūkti nuo kasdienių rūpesčių.

Visų pirma, teigiamai veikia jauki ir rami aplinka be išorinių trikdžių – toks jausmas, kad pirtyje atsiveria visiškai naujas pasaulis. Taip pat itin naudinga ir pirties skleidžiama šiluma, kuri atpalaiduoja kūno raumenis, gerina kraujo cirkuliaciją, skatina endorfino išsiskyrimą. Šie veiksniai atsakingi už gerą nuotaiką, todėl po pirties žmogus tampa laimingesniu, pagerėja miegas.

Be abejo, pirtyse nereikėtų būti ilgiau nei pusantros valandos, pakanka 3 užėjimų, o po pirties būtina atstatyti organizmo skysčių disbalansą. Naudingiausia gerti mineralinį vandenį, kuriame yra įvairių mikroelementų.