Mokslininkai ištyrė, kokį poveikį buvęs partneris daro naujiems santykiams

Trise
Trise
  © 123rf.com

JAV mokslininkai iš Pietų Floridos universiteto, tyrinėjantys žmonių santykius, nustatė, kad ryšių palaikymas su senuoju partneriu po išsiskyrimo neigiamai paveikia naujus santykius.

Ir tai įvyksta prieš žmonių valią, nes senieji jausmai gali atgyti visai netikėtai.

Ekspertai išaiškino, kad žmonės, nenutraukę kontaktų su savo sena meile, siekia tam tikrų klastingų tikslų. Jie pasilieka sau atsarginį variantą išsiskyrimo su naujuoju partneriu atvejui. Pamiršti jausmai gali vėl įsiplieksti, nepaisant žmonių nusiteikimo tik išsaugoti sau atsitraukimo galimybę.

Į tokį neįprastą tyrimą mokslininkams pavyko sukviesti daugiau kaip 400 savanorių. Buvo atrinkta 200 vyrų ir 200 moterų. Apklausus juos paaiškėjo, kad 40 proc. tyrimo dalyvių nesiliovė bendrauti su buvusiu partneriu. Ir tai vyko, nepaisant to, kad kai kurie užmezgė labai rimtus santykius ar net sudarė teisėtas santuokas.

Daugumos psichologų nuomonės šiuo klausimu išsiskyrė. Dalis jų yra įsitikinę, kad artimus santykius užbaigę žmonės puikiausiai gali likti draugais ir nieko bloga tokiame elgesyje jie neįžvelgia.

Žmonių gyvenime gali įvykti visokių įvykių, kurie priverčia poras išsiskirti. Kartais partneriai net nenori to daryti, bet aplinkybės juos verčia. Dėl to buvusieji partneriai nori daryti įtaką naujam savo prarasto mylimojo ar mylimosios gyvenimui. Tas poveikis, anot psichologų, gali būti ir neigiamas, ir teigiamas. Žinoma, visada geriau, kai seni santykiai virsta buvusių partnerių istorija, o ne trukdo naujiems.