Ruklos seniūnas apie įtemptą situaciją: jie turėtų būti deportuoti

LNK
2016-10-20 20:54

Rukla – per plauką nuo riaušių. Dviem jaunuoliams ėmus įžeidinėti ir stumdyti dvi pabėgėles – sirę ir irakietę – šiuos surasti ir pamokyti buvo nusprendę dešimtys Pabėgėlių priėmimo centro gyventojų. Policijai pavyko nuraminti įsiplieskusias aistras, tačiau pabėgėles užpuolusių vyrų surasti nepavyksta iki šiol. Mieste sustiprintos policijos pajėgos. Ruklos seniūnas aiškina, kad organizuotis pradėjusi vyrų grupė turėtų būti deportuota. Vidaus reikalų ministras aiškina, kad incidentas – rimtas ženklas.

Daugiau kaip 20 pareigūnų ir užtvertas kelias į Ruklos pabėgėlių centrą. Policijos ir viešojo saugumo tarnybos pajėgos sutelkiamos po žinios, kad 30 arabiškos išvaizdos vyrų mušasi su vietiniais. Kiek vėliau pradeda aiškėti, kad dešimtims Rukloje gyvenančių pabėgėlių kraujas užvirė dėl dviejų užpultų moterų. Sirė, irakietė ir mažas vaikas jau ėjo iš parduotuvės, kai du jaunuoliai joms pastojo kelią ir ėmė priekabiauti. Moterys pasakoja, kad vienai iš jų vietiniai bandė nuplėšti skarelę, sulaužė akinius.

Išsigandusios ir verkdamos jos grįžo į Pabėgėlių centrą. Supykę arabai vyrai užsimojo patys surasti užpuolikus. Tarp jų buvo ir siras Muhamedas.

„Mes supykome, negražu taip elgtis su moterimis, plėšti skarą, kai ji taikiai eina iš parduotuvės. Supykome, pakalbėjome su apsauga, apsauga susisiekė su policija. Norime parodyti žmonėms čia, kad mes nesame ekstremistai ar smurtaujantys. Giliai įkvėpėme, pasikalbėjome, kad nereaguosime aršiai, palauksime, kol policija viską sutvarkys, kol jie apsaugos mus“, – kalbėjo Muhamadas Ali Alabdullahas, Rukloje gyvenantis pabėgėlis.

Ruklos seniūnas aiškina, kad pildosi jau prieš metus sakytos prognozės. Kai Rukloje atsiras daugiau kaip 100 pabėgėlių – įtampa ir trintis neišvengiama. Jo nuomone, nereikėtų tikėti vien pabėgėlių versija. O bausti ne tik tuos, kurie galėjo užpulti moteris, bet ir pabėgėlius.

„Organizavosi grupė, ketino kerštauti. Tai yra ėjimas link riaušių, tai kurstymas ir organizavimas, tai turėtų teisiškai įvertinti teisėsauga. Jie turėtų būti nubausti ir jie nepaklūsta mūsų teisiniam reglamentavimui, jie turėtų būti deportuoti“, – aiškino Gintas Jasiulionis, Ruklos seniūnas.

Lietuvoje gyvena apie 200 pabėgėlių. 180 – Ruklos Pabėgėlių priėmimo centre, bet per šį ir kitą mėnesį 60 jų turėtų pradėti gyventi savarankiškai.

Plačiau – reportaže.