Žinomos moterys Kalėdoms ruošiasi jau dabar: padės likimo nuskriaustiesiems Lietuvoje

Žinomos moterys susibure Birutės Vizgirdienės namuose
Žinomos moterys susibure Birutės Vizgirdienės namuose
  © Organizatoriai
Alfa.lt
2016-10-20 18:11

Nors pasiruošimas Tarptautinei Kalėdų labdaros mugei vyksta ištisus metus, paskutiniai du mėnesiai šio renginio organizatorėms – pats darbymetis.

Dar šiandien Birutės Vizgirdienės namuose prasidėjo intensyvūs darbai. Čia susirinko ir žinomos Lietuvos moterys, ir viešnios iš kitų pasaulio šalių.

Birutė Vizgirdienė

Jos drauge siekė bendro tikslo – pagaminti gražių rankų darbo angeliukų, už kuriuos gauta auka padės likimo nuskriaustiesiems Lietuvoje.

Pačiame Vilniaus miesto centre įsikūrusiame jaukiame autentiško stiliaus bute, kurio interjerą kūrė ir kiekvieną jo detalę apgalvojo pati B. Vizgirdienė, prie didelio valgomojo stalo įnirtingai dirbo Japonijos ambasadoriaus žmona Michiko Shigeeda, Kinijos ambasadoriaus žmona Gu Yaoqin, Kroatijos ambasadoriaus žmona Andrea Kedmenec, Tarptautinės Kalėdų labdaros mugės organizacinio komiteto pirmininkė Ethel Cushing bei kitos žinomos moterys iš Lietuvos.

Jas keramikos subtilybių mokė iš Latvijos į Lietuvą gyventi atvykusi Jelena Markūnė, kuri rankdarbius Kalėdų mugei gamina jau daug daug metų.

Moterys kūrė spalvotus, miniatiūrinėmis detalėmis puoštus angeliukus. O jie pasirinkti neatsitiktinai – angelas yra tapęs šios mugės simboliu.

P. Ethel teigimu, šis bendras moterų darbas yra įkvepiantis ir skatinantis savanoriškai prisidėti prie labdaros. Visi kūrybinėse dirbtuvėse pagaminti autentiški dirbiniai puikuosis „Angelų“ stende. Juos už labdarą galės įsigyti kiekvienas norintis Kalėdų mugės lankytojas.

Prie kūrybinių dirbtuvių prisijungusi ir intensyviai į šventės pasiruošimo darbus įsitraukusi Japonijos ambasadoriaus žmona M. Shigeeda teigia, kad jai labai malonu prisidėti prie šios gražios, jau tradicija Lietuvoje tapusios iniciatyvos.

„Tai bus pirmos mūsų Kalėdos Lietuvoje, todėl labai nekantrauju išvysti jūsų tradicijas, nes Japonijoje ši šventė – labiau komercinė. Tačiau labdara ir savanorystė mūsų šalyje yra įprastas ir svarbus dalykas. Taigi, labai džiaugiuosi turėdama galimybę šia veikla užsiimti Lietuvoje ir padėti vargingai gyvenantiems žmonėms“, – teigė M. Shigeeda.

Mielai savo namų duris atvėrusi B. Vizgirdienė sako, kad šv. Kalėdos jai labai svarbi ir džiaugsmo kupina šventė, o Kalėdų labdaros mugė šį laikotarpį paverčia dar vertingesniu ir reikšmingesniu.

„Ši savanorystės ir labdaros idėja mane žavi galimybe padėti vargingiau gyvenantiems, tiems, kuriems kažko trūksta. Kai matai besišypsančius veidus, džiaugiesi ir pats, jauti, kad padarei gerą darbą“, – kalbėjo B. Vizgirdienė.

Moteris prie šios labdaros mugės prisideda nuo pat pirmųjų metų, tad šiemet jau bus keturioliktieji. P. Birutė pasakoja, kad gyventi į Lietuvą grįžo prieš 18 metų, todėl Kalėdų mugės organizavimas praplėtė draugų ir bendraminčių ratą, o dirbant kartu ir siekiant bendro tikslo, savanoriai tapo labai artimi.

Ji išduoda, kad įsimintiniausias labdaros mugės pirkinys – prieš trylika metų iš austrų stendo įsigytas rankų darbo eglutės žaisliukas.

„Ant kalėdinės eglės jį kabinu kiekvienais metais, man jis sukelia daug sentimentų ir primena apie šios šventės prasmę – susitaikymą ir santarvę“, – sakė B. Vizgirdienė.

Šiais metais prie Kalėdų mugės prisijungė ir aktyvi visuomenės veikėja, žurnalistė Edita Mildažytė. Ji kone visą savo gyvenimą rinko kalėdinių žaisliukų kolekciją, kuri kasmet per šią šventę suteikia daug prisiminimų.

P. Edita pasakoja, kad Kalėdų mugė ją sužavėjo savo skaidrumu ir lėšų generavimo aiškumu. „Įvairiose labdaros mugėse dažnai kyla klausimų, kaip ir kiek surenkama pinigų bei kam jie skiriami. O Kalėdų mugės lėšų surinkimo ir paskirstymo principas labai aiškus. Taigi, skaidrumas ir buvo pagrindinė priežastis, kodėl aš nutariau prisidėti prie šios labdaros mugės“, – teigė E. Mildažytė.

Žinomos moterys Kalėdoms ruošiasi jau dabar: padės likimo nuskriaustiesiems Lietuvoje

Žinomos moterys susibure Birutės Vizgirdienės namuose
+4