Vienatvė silpnina imuninę sistemą

Vienatvė
Vienatvė

Mokslininkai ir psichologai iš viso pasaulio, remdamiesi tyrimų rezultatais, priėjo išvadą, kad vienatvės jausmas silpnina organizmo imuninę sistemą ir skatina įvairių rūšių susirgimus.

Kartais visiškai sveikas žmogus gali nukentėti nuo širdies priepuolio arba hipertonijos. Žinoma, kai kam tokia priežastis pasirodys keista, tačiau psichologai seniai tvirtina, kad dėl to gali būti kalti vienatvė ir pesimizmas.

Būtent šie veiksniai nulemia tai, kad žmogus ima sparčiau senti, neretai negali greitai užmigti, nesugeba mesti rūkyti, atsisakyti piktnaudžiavimo alkoholiu ir dažno persivalgymo.

Kaip rodo praktika, aktyvūs ir gyvenimu patenkinti žmonės turi mažiau sveikatos problemų. Jeigu jie pasigauna infekciją, tai greitai nuo jos išsigydo. To negalima pasakyti apie žmonės, pripratusius prie nuolatinės vienatvės. Jie priklauso rizikos grupei. Jiems gresia nemiga ir senatvinė silpnaprotystė.

Vienatvė

Amerikiečių psichologai nustatė keistą dėsningumą. Anot jų, jeigu žmogus kuriam laikui palieka savo gimtuosius namus arba šeimą, tai jo imunitetas gerokai nusilpsta, o spaudimas ima „šokinėti“. Ypač toks dalykas neigiamai paveikia bendrą pensininkų sveikatos būklę.

Tokie tyrimų rezultatai tapo tikru mokslininkų atradimu. Ekspertai užtikrintai tvirtina: jeigu mes gyvensime aktyvų ir turiningą gyvenimą, tai tapsime ilgaamžiais. Jeigu apima apatija, reikia skubiai suimti save į rankas, pradėti labiau rūpintis savimi ir savo sveikata. Kitaip negalavimas išaugs į rimtą ligą.

Vienatvė

Mokslininkų tyrimai pagrįsti teorine baze, pagal kurią šie procesai vyksta genetiniu lygmeniu. T. y. nuolatinėje vienatvėje gyvenančio žmogaus DNR funkcionuoja taip, tarytum jis būtų ekstremalioje padėtyje. Imuninė sistema „įjungia maksimalią apsaugą ir bet kokio žmogiško kontakto atveju blokuoja bakterijas ir virusus. Be to, vienišų žmonių ląstelės ir genai, atsakingi už imunitetą ir uždegiminius procesus, veikia visu pajėgumu, todėl padidėja rizika susirgti.

Mokslininkai tvirtina, kad žmogus paprastai turėtų stengtis būti malonioje aplinkoje. Jeigu jis atsiduria, kaip sakoma, ne savo kailyje, jį apima tos pačios vienatvės baimė, jo savijauta pablogėja. Todėl bloga kompanija organizmui yra žalinga.

Vienatvė

Jeigu žengsite per gyvenimą su vienatvės jausmu, tai po kurio laiko visus aplinkinius pradėsite suvokti kaip pavojaus šaltinius. Tai ir bus pradinė psichinio sutrikimo stadija.

Šiuolaikiniame pasaulyje, kuriame vyrauja bendravimas ir visokių rūšių komunikacijos, kontaktas su kitais žmonėmis yra labai svarbus – ir dėl psichologinio pasitenkinimo, ir dėl bendros sveikatos.