Mokslininkai nustatė, kad vandenyno dugne žuvys gieda choru

Žuvys
Žuvys
Alfa.lt
2016-09-23 13:40

Mokslininkai atskleidė neįtikėtiną faktą. Pasirodo, jog žuvys vandenyno dugne susiburia į chorą ir gieda visai kaip paukščiai ant žemės, rašo „Independent“.

Mokslininkams iš Ekseterio ir Curtino universitetų Australijoje pavyko aptikti septynis žuvų chorus, kurie turi savitą atlikimo techniką bei skleidžia skirtingus garsus.

Į pagalbą pasitelkę keletą jūros garsą fiksuojančių įrenginių, mokslininkai Vakarų Australijos pakrantėse leidosi į chorų, sudarytų iš žuvų, paieškas. Net 18 mėnesių Australijos mokslininkai tyrinėjo vandenyno pakrantes ir registravo skirtingų chorų garsus, sklindančius vis kitu paros metu.

Pastebėta tendencija, jog žuvys ypač linkusios giedoti auštant bei temstant. Beje, chorų dainų gausa netgi priklauso ir nuo metų laiko: daugiausia dainų išgirsta ankstyvo pavasario bei vėlyvos vasaros metu.

Roberto McCauley’aus, kuris vadovavo tyrimui, teigimu, didžioji dauguma užfiksuotų garsų buvo pasikartojantys bei sklindantys iš pavienių žuvų. Būtent skirtingų žuvų, susijungusių į visumą, garsai ir sudarydavo chorus.

Iš viso tyrimo metu buvo fiksuota net 80 dienų, kai buvo girdimas daugiau nei vienas žuvų choras. Chorai, mokslininkų teigimu, yra sudaryti iš vieno ar kelių akustinių impulsų su įvairiais pasikartojančiais dažniais.