Prie Seimo kilo muštynės: susikibo Šustauskas ir Subotinas

Vytautas Šustauskas
Vytautas Šustauskas
  © Paulius Peleckis
Alfa.lt
2016-09-15 13:06

Ketvirtadienį prie Seimo rinkosi prieštaringai vertinami Vytauto Šustausko vedami piketuotojai. Jiems į šuns dienas dedant Lietuvos politiką bei Vakarų valstybes kilo susirėmimas tarp piketo lyderio ir Jurijaus Subotino. Į muštynes laiku sureagavo policijos pareigūnai.

Konfliktas įsižiebė po to, kai J. Subotinas smogė į veidą V. Šustauskui, o šis atsakydamas pradėjo spardytis. Juos iškart puolė skirti policija. Grumtynių konflikto priežastį sunku rišliai paaiškinti, mat vyrai vienas kitą koneveikė įvairiais žodžiais, išsivadino ir „eferistais”, ir „provokuotojais”.

Apie 12 val. prie Seimo pradėjo stoviniuoti mažas būrelis protestuotojų. Dauguma – garbaus amžiaus, laikiusių plakatą su užrašu „Lietuvių tautos genocidas?”. Jie piktinosi Lietuvos valdžia, kaltino politikus korupcija ir lėšų grobimu iš gyventojų, skatino išstoti iš NATO.

Organizatoriai taip pat kreipėsi į A. Kubilių bei E. Masiulį, klausdami, kiek kainuoja laisvė. „Kiek ją įkainojote? Už kokius kyšius jūs ją parduodate? 2000 Eur – mažiau ar daugiau? <…> Ar normalu tai, kiek pinigų išleista šarvuočių pirkimui?”, – rėkte iš rėkė piketuotojai.

Po grumtynių ant pakylos stojęs V. Šustauskas irgi rėžė kalbą: „Iš šio pastato išėję įstatymai pradėjo griauti Lietuvos ekonomiką, tremti jaunimą iš Lietuvos. Didžiausi Lietuvos nusikaltėliai sėdi šitame pastate ir nori apdurninti tautą sakydami, kad mes matome, bet nieko nedaro <...>. O pinigų valstybė tikrai turi, jeigu perka šakutes po 200 eurų”.

„Man asmeniškai nepatinka, kad mes okupuoti NATO. Jie čia važinėja su savo tankais. Kodėl mes tada stovėjome prieš tarybinius tankus? Jie buvo okupantai. O kas dabar darosi? <...> Mes norime atkurti pirminę Rolando Paulausko konstitucijos redakciją, atkurti visus straipsnius, išdraskytus apie žemės vientisumą”, – aiškino viena iš protestuotojų Oksana.
Prie Seimo kilo muštynės: susikibo Šustauskas ir Subotinas

Vytautas Šustauskas
+15