Mįslingai pradingusi Rugsėjo 11-osios įvykius primenanti vėliava po trylikos metų vėl atsirado

Info TV
2016-09-12 22:51

Po Rugsėjo 11-osios tragedijos vilties tautai teikė ir nuotrauka, kurioje įamžinti trys ugniagesiai, griuvėsiuose it nepalaužiamos šalies simbolį iškėlę vėliavą. Tai – istorinė Jungtinių Valstijų vėliava, kuri tinkamose rankose atsidūrė praėjus net 13-ai metų po to, kai mįslingai dingo. Detektyvas, kur buvo dingusi vėliava, narpliojamas dar dabar.

2001-ieji, Rugsėjo 11-oji. Bokštų dvynių nebėra, aukų skaičius nepaliaujamai auga. Trys ugniagesiai gelbėtojai ant dulkėse skęstančių griuvėsių iškėlė Jungtinių Valstijų vėliavą.

„Vyrukai kentė labai didelį skausmą ir kančią, bandė gelbėti savo brolius ir civilius su viltimi, kad juos pavyks gyvus ištraukti iš griuvėsių. Taigi, toks simbolis, kaip ta vėliava, padėjo ir tądien, ir vėlesnėmis dienomis“, – prisiminė tuomet ugniagesių komandos komisaras Tomas Van Essenas.

Tądien buvo padarytos krūvos nuotraukų. Bet ši išsiskyrė. Kaip sako fotografas, tai nėra jo geriausia padaryta nuotrauka. Tačiau ji – prasmingiausia.

Tai – it nepalaužiamos vilties simbolis. Vėliava buvo imama į eisenas, kabinama nuo Jankių stadiono iki Niujorko rotušės, ant jos savo parašus dėjo du Niujorko merai, kol paaiškėjo: tai – ne ta pati vėliava. Kaip dingo tikroji, kol kas dar neįminta paslaptis. Spėjama, kad Rugsėjo 11-osios aukos našlė davė vėliavą Nacionalinės vandenyno administracijos darbuotojui. O šis vėliavą perdavė jūroje, Artimuose Rytuose tarnavusiam veteranui. Tikrasis nepalaužiamos vilties simbolis dingo, o jos dingimo detektyvo narpliojimas užtruko 13 metų.

„Kai vėliava buvo atgabenta į rotušę ir kai ją pamatė tie trys ugniagesiai, jie pasakė: „Tai ne ta vėliava.“ Tai skambėjo isteriškai. Tie vyrukai – protingi ir gudrūs. Jie žinojo, ji didelė, ji ne ta, kurią jie turėjo tą ypatingą dieną. Vėliava buvo tiesiog per didelė“, – teigė T. Van Essenas.

2014-ieji. Praėjo 13 metų. Dingusi vėliava grąžinta taip pat mįslingai, kaip ir dingo.

„Vėliava buvo grąžinta į ugniagesių gelbėtojų departamentą. Pažiūrėjome į vėliavą nuotraukoje, kurią turėjome. Ji atrodė itin panaši. Supratome, kad arba tai labai keistas juokelis, arba tiesa“, – kalbėjo detektyvas Jimas Massingale.

Vėliavos ekspertizė truko mėnesius. Nustatyta: 99 procentų tikimybė, kad vėliava – ta. Tas pats dydis, tos pačios detalės. Net vėliavos dulkės sutapo su griuvėsių.

Tačiau kaip vėliava dingo pirmoje vietoje? Ir kas tas paslaptingas vyras, matomas šiame policijos eskize, kuris vėliavą grąžino? Eskizas paremtas ugniagesių liudijimais. Dabar vėliava saugoma Rugsėjo 11-osios muziejuje.

„Tai – neįtikėtina istorija. Norime žinoti visas detales, taigi prie to dirbame. Tačiau dabar mes tokie sujaudinti, kad tai – ta pati vėliava... Ir ji čia bus amžinai, kad žmonės galėtų matyti“, – patikino memorialinio muziejaus direktorius Joe Danielsas.

Lemtingąją Rugsėjo 11-ąją vos per porą valandų Amerika neteko 2 973 žmonių.