Tarnybą baigia per 600 šauktinių karių

Tarnybą baigia per 600 šauktinių karių
Tarnybą baigia per 600 šauktinių karių
  © Alfredas Pliadis
Alfa.lt
2016-09-09 16:38

Rugsėjo 12-16 d. Lietuvos kariuomenės padaliniuose Vilniuje, Klaipėdoje, Panevėžyje, Radviliškyje ir Marijampolėje 9 mėnesių nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą baigia ir į atsargą išleidžiama per 600 šauktinių karių. Tai paskutiniai į atsargą išleidžiami 2015 m. šaukimo nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai.

Karaliaus Mindaugo husarų batalione į atsargą išleidžiama per 370 šauktinių karių

Rugsėjo 12 d. Karaliaus Mindaugo husarų batalione Panevėžyje vyks nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą baigusių 370 karių išleidimo į atsargą ceremonija. Pusšimtis šią tarnybą baigiančių jaunuolių tęs tarnybą Lietuvos kariuomenėje kaip profesinę karo tarnybos kariai.

Kariai, husarų batalione tarnybą pradėję 2015 m. gruodžio 14 d., per tarnybos laikotarpį atliko bazinių karių įgūdžių ir specialistų rengimą, reikalingą karinėms specialybėms, dalyvavo intensyviame kolektyvinio kovinio rengimo cikle. Kariai treniravosi tarptautinėse pratybose Lietuvoje ir užsienyje, tokiose kaip tarptautinės pratybos „Stiprus husaras“, kurių metu šauktiniai vykdė užduotis su sąjungininkais iš Lenkijos ir Jungtinių Amerikos Valstijų.

Išleistuvių ceremonijoje dalyvaus krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, Sausumos pajėgų, brigados „Geležinis Vilkas“ vadovybė, miesto valdžios atstovai ir karių artimieji.

Radviliškyje tarnybą baigia 50 Oro gynybos bataliono šauktinių karių

Rugsėjo 12 d. Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Oro gynybos batalione vyks nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių išleidimo į atsargą ceremonija. Į atsargą išleidžiami 50 karių, iš kurių 16 tęs tarnybą Lietuvos kariuomenėje kaip profesinės karo tarnybos kariai. 11 iš jų pageidauja likti tarnybai Oro gynybos batalione.

Kariai nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą pradėjo Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke 2015 m. gruodžio 14 d., po bazinių kario įgūdžių kurso 2016 m. vasario 5 d. buvo perkelti į Oro gynybos batalioną. Per tarnybos laikotarpį batalione kariai baigė specialistų ir skyrių rengimo, kolektyvinio kovinio rengimo kursus. Kariai treniravosi septyniose nacionalinėse ir tarptautinėse pratybose.

Išleistuvių ceremonijoje dalyvaus Karinių oro pajėgų vadas plk. Audronis Navickas, Radviliškio rajono mero pavaduotojas Kazimieras Augulis, Krašto apsaugos ministerijos vadovybės atstovai ir karių artimieji.

Marijampolėje beveik šimtas šauktinių karių išlydimi į atsargą

Rugsėjo 14 d. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos batalione Marijampolėje vyks 9 mėnesių nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą baigusių 98 karių išleidimo į atsargą ceremonija. Daugiau nei 20 tarnybą baigiančių jaunuolių planuoja rinktis profesinę karo tarnybą Lietuvos kariuomenėje.

Kariai Vytenio batalione Apsaugos kuopoje tarnybą pradėjo 2015 m. gruodžio 15 d., įgijo bazinių karių įgūdžių ir karines specialybes. Kariai skyriaus ir būrio rengimo metu turėjo daug sudėtingų pratybų, kurių metų kariai treniravosi su Karinių oro pajėgų kariais, ne kartą vykdė taktines užduotis su priskirtu Karinių oro pajėgų sraigtasparniu.

Baigiamuoju šauktinių tarnybos akcentu buvo vertinamosios pratybos „Olimpas“, kurių metu kariai turėjo galimybę treniruotis miesto sąlygomis Kazlų Rūdoje.

Ceremonijoje planuoja dalyvauti krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, seimo narys Albinas Mitrulevičius, Logistikos valdybos vadovybė, miesto valdžios atstovai ir karių artimieji.

Klaipėdoje šauktinių tarnybą baigia beveik 50 karių

Rugsėjo 14 d. Klaipėdoje kruizinių ir karo laivų terminale vyks 9 mėnesių nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą Karinių jūrų pajėgų Apsaugos kuopoje baigusių 47 karių išleidimo į atsargą ceremonija.

Apie 10 šią tarnybą baigiančių jaunuolių savo ateitį sieja su Lietuvos kariuomene, rinkdamiesi profesinę karo tarnybą.

Ceremonijoje dalyvaus Krašto apsaugos ministerijos ir Karinių jūrų pajėgų vadovybės atstovai ir karių artimieji.

Vilniuje Gedimino štabo batalionas į atsargą išlydės 36 šauktinius karius

Rugsėjo 16 d. Vilniuje Lietuvos kariuomenės Gedimino štabo batalione 9 mėnesių nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą baigs 36 šauktiniai kariai, vyks išlydėjimo į atsargą ceremonija. Dešimt šauktinių karių ruošiasi tęsti tarnybą Lietuvos kariuomenėje kaip profesinės karo tarnybos kariai.

Gedimino štabo batalione tarnybą kariai pradėjo 2015 m. gruodžio 16 d., tarnybos metu kariai dalyvavo visuose bataliono Garbės sargybos kuopos renginiuose valstybinių švenčių ir minėjimų metu, taip pat buvo išvykę i Lenkiją, kur dalyvavo Lenkijos Nepriklausomybės dienos minėjime.

Išlydėjimo į atsargą ceremonijoje dalyvaus Gedimino štabo bataliono vadovybė.

Visi tarnybą baigę šauktiniai kariai, išleidus juos į atsargą, bus įrašyti į parengtąjį kariuomenės personalo rezervą ir karo prievolininkų registrą. Vėliau kartą per penkerius metus jie bus šaukiami į 20-30 dienų trukmės kartotinius mokymus ir pratybas, organizuojamus parengtojo rezervo kariams.

Karo prievolės specialistai primena, kad šaukimo nurodymai į 2016 m. sąrašus patekusiems jaunuoliams siunčiami dalimis, priklausomai nuo planuojamos tarnybos pradžios laiko. Nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą šiais metais iš viso pradės 3 tūkst. šauktinių.

18 – 38 m. jaunuoliai, nepatekę į šių metų šaukiamųjų sąrašus ir norintys atlikti tarnybą tiek šiais, tiek 2017 metais, prašymus ir toliau gali teikti regioniniuose Karo prievolės ir komplektavimo skyriuose.