„Pokemon Go“ pavyzdžiu sukurtas žaidimas, kuriame reikia ieškoti knygų

Pokemon Go
Pokemon Go
  © Edvard Blaževič
ELTA
2016-08-26 16:33

Įkvėptas populiaraus išmaniesiems įrenginiams skirto žaidimo „Pokemon Go“, vienos Belgijos pradinės mokyklos direktorė Avelina Greguar (Aveline Gregoire) sukūrė žaidimą, kuriame reikia ieškoti ne mažųjų monstrų, o paslėptų knygų. „Reuters“ praneša, kad per keletą savaičių žaidimas pritraukė dešimtis tūkstančių žaidėjų.

„Pokemon Go“ naudoja vartotojo GPS duomenis, o belgų žaidimas, pavadinimu „Chasseurs de livres“ („Knygų gaudytojai“) žaidžiamas socialinio tinklo „Facebook“ grupėje. Žaidėjai paskelbia knygos nuotraukas ir užuominas, kur ją paslėpė. Knygą radę ir perskaitę žmonės turi vėl ją paslėpti.

„Pertvarkydama savo biblioteką supratau, kad knygoms nebeturėjau vietos. Kandanti su vaikais esu žaidusi „Pokemon Go“, man šovė mintis sukurti kažką panašaus su knygomis“,- sakė A. Greguar.

Paslėptos knygos – labai įvairios - nuo vaikiškų skaitinių iki Stiveno Kingo (Stephen King) siaubo romanų. Knygos išslapstytos Belgijos miestuose ir kaimuose, dažnai įvyniotos į polietileninį apdangalą, saugantį nuo lietaus.

Naujasis žaidimas tapo ir pietų Belgijos Bodūro mieste gyvenančios Deturnė (Detournay) šeimos rytinių pasivaikščiojimų dalimi. Jie jau surado vieną knygą, o dar keturias paslėpė kitiems žaidėjams.

„Dukra sako, kad tai tas pats, kas ieškoti velykinių kiaušinių, tik mes ieškome knygų“,- sakė Džesika Deturnė (Jessica Detournay).

Grįžusi namo šeima gavo naują „Facebook“ pranešimą, kad kažkas jau aptiko dvi jų paslėptas knygas.

A. Greguar sako ketinanti nesustoti ir sukurti žaidimo programėlę.