Maisto ir veterinarijos tarnybos institute pradėtas vidinis auditas

Dokumentai
Dokumentai
BNS
2016-08-23 10:46

Vykstant teisėsaugos tyrimui dėl galimos korupcijos, Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute pradėtas vidinis auditas, pranešė jį valdanti Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba.

„Tyrimas pradėtas dėl įtarimų, kad galėjo būti klastojami laboratorinių tyrimų rezultatai ir dėl to priimamas įvairaus dydžio ir formos neteisėtas atlygis iš suinteresuotų įmonių“, – rašoma tarnybos pranešime.

Jos direktoriaus pavaduotojas Vidmantas Paulauskas sako, kad įtarimai, jog laboratoriniai tyrimai galėjo būti suklastoti, privalo būti ištirti.

„Tiek Lietuvos, tiek ir užsienio šalių vartotojams ir prekybos partneriams privalome pateikti atsakymus dėl pradėto tyrimo ir suteikti garantijas, kad maisto saugumo ir kokybės užtikrinimo sistema šalyje veikia skaidriai ir efektyviai“, – pabrėžė V. Paulauskas.

Teisėsauga įtaria, kad instituto Kauno teritorinio skyriaus vienas vadovų ėmė kyšius už įmonių tyrimų klastojimą. Vykstant šiam tyrimui, kratos taip pat atliktos mėsos bei paukštienos perdirbimo bendrovėje „Nematekas“ ir žuvies produktų gamybos ir prekybos grupėje „Norvelita“.

Taip pat tiriama, ar minimas valstybės tarnautojas provokavo duoti ir priėmė kyšį iš vienos įmonės direktoriaus, suteikdamas jam neskelbtinos informacijos apie institute vykdomus viešuosius pirkimus ir tokiu būdu sudarydamas palankias sąlygas šiai bendrovei laimėti konkursą.

Šiame tyrime įtarimai pareikšti šešiems asmenims – valstybės tarnautojui ir suinteresuotų įmonių atstovams.

Tai antras teisėsaugos tyrimas, kuriame figūruoja Maisto ir veterinarijos tarnyba. Vykstant kitam tyrimui įtarimai dėl piktnaudžiavimo tarnyba ir dokumentų klastojimo buvo pateikti šios tarnybos direktoriui Jonui Miliui. Teisėsauga įtaria, kad šaldyto maisto produktų bendrovė „Judex“ per Seimo narį Petrą Gražulį siekė paveikti tarnybą, kad ši neskirtų nuobaudų už pažeidimus.

Vykdant šį tyrimą teisėsauga taip pat atliko kratas Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute.

STT prieš porą savaičių taip pat pranešė Maisto ir veterinarijos tarnyboje nustačiusi korupcijos rizikos veiksnių.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.