Valdžios siūlymas viešinti vairuotojų gėdos lentą: ką apie tai mano praeiviai?
Apklausa

Praėjusią savaitę pasklido žinia apie tai, kad Susisiekimo ministerija pritaria policijos siūlymui žiniasklaidoje dar labiau viešinti atvejus, kai eismo dalyviai nevykdo teisėtų policijos pareigūnų reikalavimų ar transporto priemonės vairuotojai nepaklūsta jų reikalavimui sustoti.

Apie tai buvo diskutuota vykusiame Eismo saugumo komisijos posėdyje, analizuojant 2015 ir 2016 metų sausio–liepos mėnesių eismo įvykių Lietuvoje statistiką.

„Statistikos duomenys, kad per šių metų 7 mėnesius, palyginti su 2015 metų tuo pačiu laikotarpiu, šalies keliuose žuvo 12,2 proc. mažiau eismo dalyvių, nuteikia optimistiškai. Tačiau didelį nerimą kelia neblaivūs vairuotojai ir dėl jų kaltės vis dar žūstantys ar sužalojami žmonės, – sakė posėdžiui pirmininkavęs susisiekimo viceministras Saulius Girdauskas. – Pritariu siūlymui, kad ignoruojantys teisėtus pareigūnų reikalavimus vairuotojai ir pažeidėjai turi būti drausminami ne tik baudomis, bet ir dar didesniu viešumu.“

Tokie valdžios svarstymai visuomenėje buvo pasitikti dvejopai. Naujienų portalas Alfa.lt nusprendė pakalbinti praeivius gatvėje ir išsiaiškinti, ką piliečiai iš tikrųjų mano apie idėją nepavyzdingus vairuotojus viešinti žiniasklaidoje.

Vis dėlto nemaža dalis praeivių sutinka, kad idėja viešinti pažeidėjus yra teigiamas postūmis siekiant padidinti saugumą šalies keliuose. Kai kurie praeiviai netgi pritaria, kad viešinti žiniasklaidoje būtų galima ir etatinius greičio mėgėjus ar taurelės mėgėjus, kurie drįso neblaivūs sėsti prie automobilio vairo. Dalies pakalbintų praeivių teigimu, būtent viešumas yra dar efektyvesnė auklėjamoji priemonė nei piniginė nuobauda.

Tačiau kai kurie pakalbinti pašnekovai svarsto, kad viešinti derėtų tik tuos vairuotojus, kurie yra piktybiniai ir tuos pačius pažeidimus jau daro ne pirmą kartą, kadangi reikia suteikti galimybę vairuotojams pasitaisyti.

Plačiau apie tai – vaizdo reportaže.

Valdžios siūlymas viešinti vairuotojų gėdos lentą: ką apie tai mano praeiviai?

Gaudynės Vilniuje

Alfa.lt apklausa