Dėl atsisakymo tirti grasinimus nužudyti bręsta byla prieš Lietuvą

A. Rudomanskis
A. Rudomanskis
  © Robertas Dačkus
Info TV
2016-07-28 11:04

Prieš Lietuvą bręsta dar viena byla Europos Žmogaus Teisių Teisme. Tolerantiško jaunimo asociacijos (TJA) pirmininkas Artūras Rudomanskis sulaukė ne vieno grasinimo nužudyti, tačiau joks ikiteisminis tyrimas nebuvo pradėtas.

TJA pirmininkas Artūras Rudomanskis tikina, kad grasinimai susidoroti jį pasiekė internetu. Viskas prasidėjo, kai socialiniame tinkle kilus diskusijai apie lytinį švietimą kažkas A. Rudomanskį pristatė Seimo narės Marijos Aušrinės Pavilionienės padėjėju. Netrukus homoseksualmo neslepiantis jaunas vyras sulaukė žinučių, kuriose jam nedviprasmiškai patariama neiti į gatvę, nes jo dienos esą jau yra suskaičiuotos. Būtent tokie grasinimai tapo priežastimi kreiptis į teisėsaugą dėl grasinančių asmenų nustatymo.

„Tos žinutės nenustojo, jos nuolat ėjo, tai aš kreipiausi į policiją, ir policija nusprendė nepradėti ikiteisminio tyrimo. Tada aš kreipiausi į prokuratūrą, prokuratūra taip pat atsakė, tada į teismą apylinkės, kol galiausias išnaudojau visas priemones Lietuvoje. Ir kadangi nieko nebeliko, tai manau, kad negaliu taip jau palikti viską, kaip yra, noriu, kad tai būtų išspręsta iki galo, nes tos žinutės nesiliovė netgi tuo metu, kai kreipiausi į policiją ir prokuratūrą, kai jie atsakinėjo į mano paklausimą’’, – teigė A. Rudomanskis.

Jaunas vyras sako sulaukęs tik teisėsaugos abejingumo. Ikiteisminis tyrimas esą nebuvo pradėtas net nesigilinant į situaciją. Tyrėjų nurodyta priežastis – nėra pakankamai duomenų, kad asmuo, parašęs A. Rudomanskiui žinutę, akivaizdžiai parodė, kad grasinimai gali būti įgyvendinti.

Grasintojai kuo toliau, tuo labiau įžūlėjo. Jaunas vyras buvo vadinamas gėjumi ir pedofilu.

A. Rudomanskis ironizuoja, kad tyrėjai darbo imsis tik tuomet, kai grasintojai ims ir įvykdys tai, apie ką nuolat rašinėja.

,,Jie neatlikę jokio ekspertinio vertinimo, jie nusprendė bylą bylos nepradėti, vadovaudamiesi savo asmeninėm nuojautom. Aš nežinau, kaip tai būtų galima pavadinti, nes būtent ikiteisminis tyrimas būtų leidęs ir sudaręs man galimybę realiai įvertinti realią grėsmę, ar ji yra reali, ar nereali’’, – komentavo A. Rudomanskis.

Tolerantiško jaunimo asociacijos pirmininko kaltinimų Lietuvos pareigūnams nekomentuoja nei Teisingumo ministerija, nei teismų administracija.

Šiuo metu Europos Žmogaus Teisių Teisme yra nagrinėjama 91 byla prieš Lietuvą. Dažniausiai Lietuva bylas Strasbūre pralaimi dėl teisės į teisingą teismą neužtikrinimo, o dažniausiai skundžiamasi dėl bylų vilkinimo.