Kaip pabėgėlių tema virsta politikos įrankiais?

Rolandas Paksas
Rolandas Paksas
  © Dmitrijus Radlinskas
Info TV
2016-07-27 20:18

Po vakarų Europą krečiančių teroristinių išpuolių, Lietuvoje stiprėja neapykanta svetimšaliams. Didžiosios valdančiosios koalicijos partijos – darbiečiai ir tvarkiečiai vėl pasikinkė pabėgėlių baubo arkliuką. Reikalauja nedelsiant nutraukti nuo karo bėgančių žmonių perkėlimo procedūras. Vidaus ministras ramina – tarp į Lietuvą atkeliavusių ar atkeliausiančių pabėgėlių teroristų nėra. Visi kruopščiai tikrinami.

Europa nebežino kaip pažaboti kone kasdieniniu reiškiniu tampančias žudynes. Po tragiškų beveik 90 gyvybių pareikalavusių Bastilijos dienos žudynių Nicoje, sekė žinia apie išpuolį viename Vokietijos traukinyje ir šaudynes Miunchene. Toli gražu tragedijų sąrašas dar nesibaigė, prieglobsčio prašytojas iš Sirijos pietų Vokietijoje mačete mirtinai sužalojo moterį. O dar vienas siras susisprogdino prie netoliese vykusio muzikos festivalio į kurį nebuvo įleistas.

O Islamo valstybei prisiekę vyrai vienoje Prancūzijos bažnyčioje nužudė kunigą ir įkaitais paėmė parapijiečius ir vienuoles. Įtempta padėtis vakarų Europoje paniką sėja ir Lietuvoje. „Tvarkos ir teisingumo“ bei Darbo partijų lyderiai teigia, kad tokius pat teroro išpuolius Lietuvoje gali sukelti pabėgėliai, kuriuos Europos sąjungai įsipareigojusi priimti Lietuva. Darbiečių lyderis Valentinas Mazuronis teigia, kad jei atvykęs pabėgėlis įvykdytų žudynes už tai turėtų būti atsakingas Vidaus reikalų ministras.

,,Būtų labai gražu, jei jis prisiimtų asmeninę atsakomybę, jeigu kuriam nors kunigui kaip Prancūzijoje bus perpjauta gerklė. Ar panašūs dalykai, tegul atsimerkia, pasižiūri, kas darosi aplinkinėse valstybėse ir tas labai artėja prie Lietuvos’’, – teigė Rolandas Paksas.

,,Aš manau, kad tas 1100 ta kvota, kuri už akių Lietuvos politikams, Lietuvos žmonėms buvo susiderėta ir šitą reikėtų peržiūrėti, nes paskutinėm savaitėmis kiekvienas teroro aktas bent po 10 aukų, tai 1100 padauginkit iš 10 lietuvių ir turėsit didelį skaičių’’, – toliau komentavo jis.

,,Prieš atvežant į Lietuvą tie asmenys yra tikrai kruopščiai patikrinami, per visus įmanomus registrus, duomenų bazes, tarptautinius, nacionalinius, galimas sąsajas su islamo valstybe taip kad yra padaroma viskas, kad mes tokių problemų neturėtume ir vėlgi svarbu kaip mes su šiais žmonėmis dirbame Lietuvoje. Taip, aš galiu tikrai garantuoti, kad mes padarome viską, kad atsivežtume jau tikrai patikrintus žmones, kurie neturi sąsajų su kažkokiais tai teroristiniais tinklais ar dar kitom grupuotėm’’, – komentavo Vidaus reikalų ministras.

Po tragiškų įvykių Europoje pabėgėliai gąsdina ir Vilniuje kalbintus žmones.

Paskutinės apklausos rodo kad lietuviai pabėgėlių priėmimui priešinasi ne tik dėl terorizmo. neramina, kad atvykėliai gali tapti ekonomine našta.

Plačiau – reportaže.