Pabėgėlių integracija Lietuvoje atvėrė kraujuojančią žaizdą

LNK
2016-07-19 20:04

Vidaus reikalų ministras pareiškė, kad pabėgėliai Rukloje geriau išmoksta ne lietuvių, bet rusų kalbos. Taip pat, kad pabėgėlių integracija vyksta tarp asocialių žmonių. Socialinės apsaugos ministerija ir Ruklos pabėgėlių centro vadovas kaltinimus atmeta.

Ruklos pabėgėlių priėmimo centre apsilankęs vidaus reikalų ministras Tomas Žilinskas pasipiktino pabėgėlių integravimu į Lietuvos visuomenę. Ministrą šokiravo, kad centre gyvenantys vaikai greičiau išmoksta ne valstybinę lietuvių, bet rusų kalbą.

„Kiek teko susidurti ir matyti centre, tai Sirijos vaikai bendrauja, žaidžia su Ukrainos pabėgėlių vaikais, kas nėra blogai, ir tas skatintina ir reikalinga, bet vaikai žaisdami greičiau išmoksta rusų kalbos, ir tas rodo, kad nėra ko gero visiškai efektyvi sistema lietuvių kalbos mokymo, gal reikia daryti kitaip, sudominti... “ – teigė T. Žilinskas.

Socialinės apsaugos ir darbo viceministras Algirdas Šešelgis neįsivaizduoja iš kur Žilinskas traukia tokius faktus.

Centre gyvenanti ukrainietė sako, kad kitų tautų atstovai stengiasi mokytis lietuviškai, bet išmoksta ir kelis rusiškus žodžius.

Žilinskas įžvelgia ir daugiau problemų. Anot jo, pabėgėliai Rukloje bendrauja beveik vien tik su asocialiomis vietinėmis šeimomis.

„Kyla man klausimas, ar tikrai mes integruojame tuos žmones supažindindami su savo Lietuvos istorija ir praeitimi, ar nuvežam į Trakų pilį, ar į valdovų rūmus, kas aš manau tikrai būtina, nes pati Rukla, na pažiūrėkim į miestelį – ten nei kažkokia pramoga, nei išeiti kažkur nei su kažkuo bendrauti, nes kai teko bendrauti su kolegomis iš policijos, 70 beveik procentų yra asocialių šeimų, tai klausimas su kuo mes integruojame žmones, kuriuos atvežam? “ – nuogąstavimus reiškė T. Žilinskas.

Šiuos faktus socialinės apsaugos ir darbo viceministras taip pat atmeta.

„Rukloje šiuo metu gyvena 2265 asmenys, ir socialines pašalpas gauna tik 5 procentai žmonių, bet tai toli gražu nereiškia, kad jie yra asocialūs, iš kur čia toks skaičius, tai kažkas yra neįtikėtino.“ – stebėjosi A. Šešelgis.

Vidaus reikalų ministras įspėja, kad neintegravus pabėgėlių bus problemų.

Šiuo metu centre iš viso gyvena šešiasdešimt žmonių, iš jų dvidešimt du yra iš Ukrainos. Lietuva jau yra priėmusi trisdešimt devynis pabėgėlius. Naujų tikimasi sulaukti liepos pabaigoje rugpjūčio pradžioje.

Plačiau – reportaže.