Olimpinių žaidynių atidaryme Lietuvos vėliavą nešianti Scheidt: turiu savo privalumų

Olimpiečių išlydėtuvės į Rio
Olimpiečių išlydėtuvės į Rio
  © Fotodiena.lt
ELTA
2016-07-15 16:21

Iš Lietuvos Respublikos prezidentės Dalius Grybauskaitės Lietuvos vėliavą gavusi buriuotoja Gintarė Scheidt bus Lietuvos delegacijos vėliavnešė Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse. Pasak G. Scheidt, šios pareigos - didelė atsakomybė.

„Ačiū už man suteiktą garbę ir didelę atsakomybę. Dėkoju visiems, prisidėjusiems prie šio kelio Olimpo link. Rio de Žaneire esu buvusi ne kartą ir galiu pasakyti kad tai yra unikalus miestas su nuoširdžiais žmonėmis, kurie visų laukia atviromis rankomis. Esu patyrusi sportininkė ir turiu tam tikrų pranašumų. Nors girdime daug neigiamų atsiliepimų, linkiu važiuoti į žaidynes su teigiamomis emocijomis ir mėgautis šia akimirka. Linkiu visiems sąžiningos kovos ir pagarbos vieni kitiems“, - sakė G. Scheidt.

Pekino olimpinių žaidynių sidabro medalio laimėtoja ir 2012 metų pasaulio čempionė G. Šait yra ištekėjusi už brazilo buriuotojo Roberto Scheidto. Pastarasis yra vienas garsiausių Brazilijos sportininkų, Londono olimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtojas. Tai viena iš priežasčių, kodėl teisę nešti Lietuvos vėliavą žaidynių atidarymo ceremonijos metu gavo G. Scheidt. Manoma, kad Lietuvos delegacija susilauks didesnio šeimininkų brazilų dėmesio.

„Turiu Brazilijoje labai daug pažįstamų, visa brazilų komanda mane labai palaiko. Gerbiu juos už tai“, - pabrėžė G. Scheidt.

Nors prieš žaidynes daug kalbama apie sudėtingą brazilų pasiruošimą žaidynėms, užterštus vandens telkinius, Zikos viruso pavojų, G. Scheidt pripažino, kad realybė ne visada yra tokia, kokia aprašoma.

„Nereikia kreiptis dėmesio į perdėtas kalbas. Visas dėmesys turi būti sutelktas tik į sportą. Esu įsitikinusi, kad organizatoriai pasirūpins viskuo, kad varžybos praeitų sklandžiai“, - teigė Lietuvos buriuotoja.

Pati G. Scheidt nesiryžo spėlioti savo galimo rezultato olimpinėse žaidynėse.

„Rezultatams daug įtakos turės ne tik pasiruošimas, bet ir sėkmės faktorius, psichologija“, - pripažino G. Scheidt.

Rio de Žaneiro olimpinės žaidynės vyks rugpjūčio 5-21 dienomis.

Olimpinių žaidynių atidaryme Lietuvos vėliavą nešianti Scheidt: turiu savo privalumų

Olimpiečių išlydėtuvės į Rio
+7