Narbekovas: Ronaldo netektis padarė meškos paslaugą prancūzams

Portugalų triumfas "Euro 2016" finale
Portugalų triumfas "Euro 2016" finale
  © SCANPIX

Vėlų sekmadienio vakarą Paryžiuje baigėsi 2016-ųjų Europos futbolo čempionatas. Jo nugalėtoja tapo Portugalijos rinktinė, per pratęsimą įmušusi vienintelį rungtynių įvartį ir įveikusi Prancūzijos komandą 1:0.

Portugalija, pirmajame etape užėmusi trečiąją vietą grupėje, vos išsikapstė į aštuntfinalį, o nuo jo nelengvai kopė iki finalo atkrintamosiose varžybose.

Todėl portugalų pergalė finale prieš bene stabiliausiai Europos pirmenybėse žaidusią Prancūzijos komandą buvo gana netikėta daugumai futbolo gerbėjų. „Sportas yra sportas. Prancūzai pora momentų daugiau gal turėjo, bet portugalai atvertė naują puslapį Europos čempionatų istorijoje“, - apie finalą kalbėjo legendinio Vilniaus „Žalgirio“ ir Lietuvos rinktinės futbolininkas olimpinis čempionas Arminas Narbekovas.

Jis pats prisipažino netikėjęs, kad čempione taps Portugalijos rinktinė. „Manau, kad tokių žmonių, kurie tuo tikėjo, nebuvo daug. Ypač po to, kai jie iš grupės taip sunkiai išėjo“, - sakė A. Narbekovas.

Juolab, kad portugalai dar pirmą kėlinį prarado traumą gavusį savo komandos lyderį Cristiano Ronaldo. O galbūt jis nėra lyderis, tiesiog labai išreklamuotas futbolininkas?

Jis yra lyderis. Komanda jaučia jo palaikymą ar jis aikštėje, ar ant atsarginių suolo. Matėme, kiek jis padėjo treneriui, žaidėjams patarimų davė. O jo netektis aikštėje padarė meškos paslaugą prancūzams.

Visas jų dėmesys buvo į Cristiano Ronaldo, staiga jo nėra ir jiems vis vien nieko nesigauna. O portugalus Ronaldo netektis sutelkė į vieną kamuoliuką ir jiems viskas puikiausiai pavyko.

Kas, jūsų nuomone, geriausias pirmenybių futbolininkas?

Tai sunkoka atsakyti. Gal tas, kuris įmušė daugiausia įvarčių – Antoine‘as Griezmannas? Manau, jis labiausiai atsiskleidė šiame turnyre.

Čempionato kritikai sako, kad padidinus komandų ir rungtynių skaičių, jis tapo mažiau įdomus.

Kaip tik buvo įdomus čempionatas. Padidintas komandų skaičius pasiteisino. Kalbėjo, kad bus komandų, kurios gerokai silpnesnės už kitas, bet tokių nebuvo. Visi atiminėjo vieni iš kitų taškus, visi rodė gražų futbolą. Esu įsitikinęs, kad naujovė pasiteisino. Buvo daugiau komandų, bet tarp jų nebuvo silpnų.

Finale komandų žaidimas nebuvo labai aktyvus. Ekipos kažkodėl suaktyvėję buvo tik pagrindinio laiko pabaigoje ir po portugalų įvarčio.

Kiek aš atsimenu iš Europos čempionatų istorijos, visi finalai būna panašūs. Visi per juos žaidžia atsargiai, niekas nenori pralaimėti. Gal ir nebuvo labai malonus akiai futbolas, bet įtampa jame jautėsi, kadangi ant kortos buvo pastatyta viskas.

O po įvarčio, tai žaidimas gerokai pasikeitė ir aišku kodėl. Nes įvartis visada pakeičia žaidimo eigą. Nes vienai komandai tada nelieka kito kelio, kaip stengtis lyginti, atakuoti. Jau mes matėme, kad komandos jau praktiškai nusiteikusios 11 metrų baudinių serijai, bet po įvarčio visa tai, visas jų nuovargis nusibraukė. O tie suaktyvėjimai – baigiantis pagrindiniam rungtynių laikui, ar tada, kai portugalai įmušė įvartį, tai žaidžiant aikštėje tu kartais jauti, kad yra toks momentas, kai tu gali viską išspręsti dabar, nenukeliant sprendimo pratęsimui ar baudinių serijai. Manau, kad tas portugalų įvartis buvo įmuštas tai pajutus. Kaip ir kiekvienoje sporto šakoje – žiūri į varžovą ir jauti, kur jis gali pristigti patirties ar dar ko ir galėsi pasinaudoti ta situacija.