Šaltakraujis Filipinų prezidentas tęsi pažadus: per keturias dienas nužudyta 30 narkotikų prekeivių

Rodrigo Duterte
Rodrigo Duterte
  © SCANPIX
ELTA
2016-07-04 16:07

Filipinų policija praneša, kad 30 narkotikų prekeivių buvo nužudyti nuo parėjusios savaitės, kai Rodrigo Duterte buvo prisaikdintas prezidentu. Policijos duomenimis, buvo konfiskuota apie 20 mln.vertės narkotinių medžiagų, praneša naujienų agentūra „Reuters“.

Manilos regiono policijos viršininkas Oscaras Albayalde'as teigia, kad penki narkotikų prekiautojai buvo nužudyti sekmadienį susišaudymo su policija metu netoli prezidento rūmų.

Operacijos metu, keturi ginklai ir 200 g metamfetamino buvo atimti. Manilos regione iš viso nužudyta 30 prekiautojų narkotikais.

Nuo Filipinų prezidento R. Duerte valdymo pradžios policijos vykdomų operacijų metu jau žuvo daugiau nei 100 žmonių įtariamų narkotikų prekyba, prievartavimais ir automobilių vagystėmis.

Savo inauguracinėje kalboje jis pažadėjo didžiules permainas šalies politinėje sistemoje. „Aš matau žmonių nepasitikėjimą šalies lyderiais. Nepasitikėjimą teisine sistema. Nepasitikėjimą valstybės tarnautojais bei jų galimybėmis pagerinti žmonių gyvenimą, paversti jį saugesniu ir sveikesniu“, - sakė R. Duterte.

Rinkimų komisijos duomenimis, balsavo rekordinis rinkėjų skaičius - daugiau nei 81 proc. iš 54 mln. Suskaičiavus 90 proc. balsų, R. Duterte surinko 39 proc. Antrąją vietą užėmė Manuelis Roxas, gavęs 23 proc.

Šaltakraujis Filipinų prezidentas tęsi pažadus: per keturias dienas nužudyta 30 narkotikų prekeivių

Rodrigo Duterte
+6