Baltą Mortos Nakaitės kolekciją inspiravo Vilnius ir Charmsas

Mortos Nakaitės kolekcija
Mortos Nakaitės kolekcija
  © VDA Dizaino inovacijų centro nuotr.
Alfa Pramogos | Alfa.lt
2016-06-30 13:27

„Jaunojo dizainerio prizą“ mados dizaino kategorijoje pelniusi Vilniaus kolegijos bakalaurė Morta Nakaitė savo darbą pavadino „Eksperimentine kolekcija apie nebylią, švarią, jautrią būseną“.

Apie tai, kaip jai pavyko sugretinti Daniilo Charmso kūryboje juntamą atmosferą bei architektoniškus Vilniaus fragmentus, kalbamės su pačia autore.

Morta, kokiomis aplinkybėmis jums gimė šios kolekcijos mintis?

Kolekcijos mintis vystėsi natūraliai. Audinių paieškos ir sprendimai, bandymai, miestas, kuriame gyvenu, įvairios veiklos ir asmeninės jausenos – viskas turėjo įtakos, todėl būtų sunku ką nors išskirti.

Kokią žinutę norite išsakyti šia kolekcija?

To, ką noriu pasakyti šia kolekcija, nenorėčiau įspausti į apibrėžimą, priešingai – palieku erdvės individualioms asociacijoms.

Kuo jus žavi D. Charmsas?

Kolekcijos formavime įkvėpimu tapo Charmso kūriniai. Lakoniški ir trumpi, šiurpūs ir juokingi. Jo apsakymuose atrandu įdomių detalių, ir tas nedaugžodžiavimas įkvėpė sukurti kolekcijos paveikslą paprastą ir kiek paslaptingą.

Ar esate vilnietė? Kokius jausmus ar mintis jums kelia Vilnius?

Taip, esu vilnietė. Šiame mieste vis atrandu ką nors naujo, ankščiau nepastebėto.

Jei būtų ekskursija pagal Mortą Nakaitę, kokius objektus įtrauktumėte į maršrutą?

Ekskursija pagal Mortą truktų kokį mėnesį, ir aš pati mielai joje dalyvaučiau, o paskui dar pakartočiau. Manau, kiekviename, kad ir nelabai žaviame rajone, būtų galima atrasti ką nors unikalaus.

Kokių aliuzijų į Vilniaus objektus yra jūsų kolekcijoje?

Kolekcijoje atsispindi tokie objektai kaip „Krantinės arka“, Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčios formos ir puošybos fragmentai. Spalvos nebuvimas taip pat susijęs su architektonišku aspektu. Tarp miesto architektūros fragmentų ir kolekcijos siluetų jaučiamas glaudus ryšys, nors ir drąsiai žaidžiama proporcijomis.

Mortos Nakaitės kolekcija

Ar tikitės šią kolekciją komercializuoti?

Manau, kad šią kolekciją įmanoma komercializuoti, tačiau artimiausiu metu to neplanuoju. Kol kas apsiriboju individualiais užsakymais.

Gal už savo darbus esate įvertinta kitais apdovanojimais?

Rudenį su šia kolekcija šiuolaikinio meno festivalyje „Virus mada“ buvau įvertinta antrąja vieta. Konkurse „Injekcija“ laimėjau galimybę kolekciją pristatyti „Mados infekcijoje“.

Mortos Nakaitės kolekcija

Pavasarį Rygoje vykusiame konkurse „Habitus Baltija“ buvau apdovanota diplomu už vieną iš geriausių kolekcijų, kurį skyrė tarptautinė Varšuvos kostiumo ir mados mokykla (MSKPU), taip pat kursais šioje mokykloje.

Kokie artimiausi jūsų karjeros planai?

Norėčiau toliau studijuoti, todėl šiuo metu gvildenu klausimą, ką, kur ir kada.

Jei ne paslaptis, kaip panaudosite 1000 EUR prizą?

Pinigų panaudojimas man iki šiol nekėlė problemų. Tačiau pasakyti, ar padengsiu dalį šios kolekcijos išlaidų, ar skirsiu tolimesniam tobulėjimui, būtų sudėtinga.

Pagrindiniu ir publikos prizu įvertintą M. Nakaitės bei 14 kitų konkurso nominantų darbus galima pamatyti „Jaunojo dizainerio prizo 2016“ parodoje, kuri iki liepos 23 d. veikia Vilniaus dailės akademijos ekspozicijų salėje TITANIKAS (Maironio g. 3).

Konkursą „Jaunojo dizainerio prizas“ nuo 2011 m. kasmet organizuoja VDA Dizaino inovacijų centras.

Baltą Mortos Nakaitės kolekciją inspiravo Vilnius ir Charmsas

Mortos Nakaitės kolekcija
+8