Etikos sargai: Seimo nariai dėl Gapšio neliečiamybės klausimo į interesų konfliktą nepateks
Atidėtas iki rudenio

Vytautas Gapšys lankėsi STT
Vytautas Gapšys lankėsi STT
  © Edvard Blaževič
ELTA
2016-06-28 15:18

Seimo Etikos ir procedūrų komisija mano, kad Seimo nariai, balsuodami už Seimo laikinosios tyrimo komisijos dėl parlamentaro Vytauto Gapšio teisinės neliečiamybės sudarymo, į viešųjų ir privačių interesų konfliktą nepateks.

Tai nutarė antradienį posėdžiavę etikos sargai, apsvarstę Seimo pirmininkės Loretos Graužinienės kreipimąsi.

Parlamento vadovė kreipėsi į Etikos ir procedūrų komisiją su prašymu įvertinti, ar Seimo nariai, gavę oficialią paramą iš tyrime minimų bendrovių ir kitų, balsuodami dėl komisijos sudarymo nesupainiotų viešųjų ir privačių interesų ir ar reikėtų jiems nusišalinti nuo balsavimo.

Praėjusią savaitę Seimas, išklausęs generalinio prokuroro Evaldo Pašilio pranešimą ir vadovaudamasis Statutu, nusprendė svarstyti siūlymą sudaryti laikinąją tyrimo komisiją.

Siūloma, kad frakcijų proporcinio atstovavimo principu sudarytoje laikinojoje komisijoje darbuotųsi 12 Seimo narių: Albinas Mitrulevičius, Eduardas Šablinskas, Rimantė Šalaševičiūtė (Lietuvos socialdemokratų partijos frakcija), Audronius Ažubalis, Andrius Kubilius, Kęstutis Masiulis (Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija), Ričardas Sargūnas, Darius Ulickas (Darbo partijos frakcija), Kęstas Komskis (frakcija „Tvarka ir teisingumas“), Arminas Lydeka (Liberalų sąjūdžio frakcija), Michalas Mackevičius (Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcija), Valerijus Simulikas (Mišri Seimo narių grupė).

Komisijos pirmininku siūloma paskirti „tvarkietį“ K. Komskį. Tyrimą jai siūloma pavesti atlikti iki šių metų rugsėjo 15 d.

Seimas priėmė visus šio nutarimo straipsnius, bet galutinis balsavimas dėl laikinosios tyrimo komisijos dar neįvyko