Poreikis darbo rinkose: matematikų reikia ne ką mažiau nei IT specialistų

Matematika
Matematika
Alfa.lt
2016-06-27 14:36

Sėkmingai perkandę matematikos pinkles mokykloje ir panorę šias žinias gilinti į toliau – tikrai neprašaus. Ne tik dėl to, kad darbo rinkoje yra itin graibstomi IT specialistai, tačiau grynojo matematiko, kaip specialisto, patrauklumas yra net kur kas didesnis nei IT specialisto.

Ekspertai sutaria, kad matematiko specialisto patrauklumas yra ne tik platesnės bei gilesnės žinios, nei IT specialisto, tačiau ir sparčiai beiskeičiančioje darbo rinkoje matematiko įgytos žinios sensta lėčiau.

„Baigusieji matematiką dėl gebėjimo analizuoti duomenis yra itin laukiami IT įmonėse“, – apie matematiko plačias įsidarbinimo galimybes kalba VGTU profesorius prof. habil, dr. Raimondas Čiegis.

Matematikos išmanymas ir svarba jau matoma ir nacionaliniu mastu - švietimo ministerija, reaguodama į darbo rinkos pulsą, priėmė įsakymą, kuriuo vėl grąžintas privalomas matematikos valstybinis egzaminas stojantiesiems į valstybės finansuojamas vietas Lietuvos aukštosiose mokyklose (išskyrus į menų krypties specialybes). Tai neabejotinai gerai žinia siekiant, kad visa švietimo sistema labiau reaguoti į darbo rinkos lūkesčius. Be to, matematikų poreikis rinkoje ir toliau augs. „Ateityje didžiąją dalį darbų už žmones vykdys automatinės sistemos, kurias valdo matematiniai modeliai“, – apie ateityje dar labiau auganti matematikų poreikį kalbėjo telekomunikacijų bendrovės „Omnitel“ techninis produkto vadovas dr. Ramūnas Šablinskas.

„Nors tiek IT, tiek matematikų poreikis darbo rinkoje ir toliau auga, tačiau matematiko horizontas platesnis, jo turimos žinios sensta lėčiau“, – apie matematiko specialybės patrauklumą kalbėjo ekonomikos ekspertas prof. Rimantas Rudzkis.

Įvertindamos toliau augsiantį matematikų poreikį darbo rinkoje, „Affecto Lietuva“, „Omnitel“ ir Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) nuo šių metų rudens kartu pradės studijų programos „Moderniųjų technologijų matematika“ vykdymą.

„Su partneriais paruošta studijų programa yra geras pavyzdys, kaip verslas ir mokslas dirba kartu. Verslui reikalingi išsilavinę, aukštos kvalifikacijos darbuotojai, kuriuos gali pasiūlyti universitetas, o universitetui reikalingos naujausios darbo rinkos ir verslo aplinkos žinios, kurias integravus į studijų procesą gali būti užtikrinamas profesionalių ir šiuolaikiškų specialistų paruošimas,“ – džiaugiasi VGTU rektorius prof. dr. Alfonsas Daniūnas.

Ši nauja studijų programa skirta ruošti taikomosios matematikos specialistus. „Affecto Lietuva“, „Omnitel“ ir VGTU specialistai bendradarbiavo visuose programos sudarymo etapuose: „Mes įvardijome realias problemas, su kuriomis kasdien susiduriame, taip pat, ko tikimės iš šios programos absolventų, kurie sieks įsilieti į mūsų įmonės kolektyvą. Buvo aptariamas ir studijų programos dalykų turinys, derinami ir koreguojami studijų programos tikslai ir rezultatai. Siekiame užsiauginti darbuotojus sau ir visai IT rinkai“, – apie programos sudarymo eigą ir siekį auginti verslo poreikius atitinkančius specialistus pasakojo IT bendrovės „Affecto Lietuva“ vadovas Karolis Baltrušaitis.

Šiemet į šią studijų programą planuojama pritraukti apie 30 motyvuotų studentų. Kadangi kuriant programą, verslas bendradarbiavo su mokslu neabejojama, kad pavyks parengti kvalifikuotus darbuotojus reikalingus darbo rinkai.

K. Baltrušaitis taip pat teigia, kad baigusieji matematikos studijas savo žinias puikiai pritaiko IT srityje: „Baigusiųjų matematikos studijas darbuotojų skaičius mūsų įmonėje sparčiai didėja. Šiuos darbuotojus vertiname dėl gebėjimo taikyti žinias šiuolaikiniame IT versle. Matematikai turi įmonės strateginius tikslus atitinkančių žinių bagažą – jas gali pritaikyti dirbant su specifinių žinių reikalaujančiais klientais“, – teigia „Affecto Lietuva“ vadovas K. Baltrušaitis.

Studijų partneriai sako, kad jau šiandien jiems reikia tokių specialistų, todėl yra pasiruošę gabiausiuosius priimti dirbti po pirmosios sėkmingos praktikos.