Tarptautinė kovos su narkomanija diena: buvę narkomanai sostinėje paminėjo eisena

LNK
2016-06-26 19:48

Tarptautinę kovos su narkomanija ir narkotikų kontrabanda diena buvę narkomanai sostinėje paminėjo eisena. Persirengę giltinėmis jie pasakojo praeiviams savo istorijas ir dalijo lankstinukus. Kvietė nelikti abejingais ir negalvoti, kad narkotikai jų namus aplenks. Tačiau ne visi sutiktieji buvo nusiteikę geranoriškai. Vieni lankstinukų iš viso neėmė, kiti sakė, narkotikų nevartojantys.

Kurioj tu barikadų pusėj esi? Ar čia kur mirtis, kur giltinė, ar tu ten, kur angelas, kur šviesi pusė – tokiais klausimais vilniečius miesto centre šiandien pasitiko būrys giltinėmis persirengusių buvusių narkomanų. Pasakodami savo istorijas jie žygiavo nuo Rotušės iki Katedros aikštės.

Drauge su priklausomybę nuo narkotikų besigydančiais vaikais čia žygiavo ir jų mamos. Olios sūnus narkotikus vartojo 20 metų, moteris jau buvo praradusi viltį, kad jį dar pavyks išgelbėti.

Reabilitacijos centro atstovai sako, didžiausia bėda, kad į narkotikus įnikusių žmonių artimieji nežino, kur kreiptis pagalbos. Jaunimas mano, kad kartą kitą pavartoję netaps priklausomi. O kvaišalų prekyba Vilniaus čigonų tabore klesti ir toliau.

Eisenos dalyviai dalijo skrajutes su reabilitacijos centrų adresais, tačiau ne visi praeiviai buvo nusiteikę geranoriškai.

Plačiau – reportaže.