Vokietija: neleisime niekam iš mūsų atimti Europos

Frank-Walter Steinmeier
Frank-Walter Steinmeier
  © SCANPIX
ELTA
2016-06-25 13:29

Vokietijos užsienio reikalų ministras Frankas Valteris Šteinmejeris šeštadienį sukvietęs skubias derybas sakė, kad Europos Sąjunga susitvarkys su šoku, kurį sukėlė britų sprendimas palikti Bendriją, rašo AFP.

„Esu užtikrintas, kad šios šalys taip pat gali siųsti žinutę, kad mes neleisime niekam iš mūsų atimti Europos“, – vykdamas į susitikimą Berlyne su penkiomis ES steigėjomis narėmis sakė ministras.

Prancūzijos užsienio reikalų ministras Žanas Markas Ero ragino skubiai vesti derybas dėl Britanijos išstojimo iš Sąjungos ir pridūrė, kad per ES viršūnių susitikimą Britanijos ministrui pirmininkui Deividui Kameronui bus daromas labai didelis spaudimas.

F. V. Šteinmejeris ES pavadino „sėkmingu taikos ir stabilumo projektu“, o bloke buvo jaučiamas „didelis troškimas“ apginti ir sustiprinti jį.

„Manau visiškai aišku, kad esame tokioje situacijoje, kurioje negalima pulti nei į isteriją, nei paralyžių. Neturime nerti stačia galva ir imtis beprotiškų veiksmų, apsimesdami, kad žinome visus atsakymus. Tačiau po britų sprendimo taip pat privalome nenugrimzti į depresiją ar neveiksnumą“, – sakė Vokietijos ministras.

Šeštadienį F. V. Šteinmejeris paežerės viloje į šiaurę nuo miesto centro priėmė Prancūzijos užsienio reikalų ministrą Ž. M. Ero, Nyderlandų užsienio reikalų ministrą Bertą Kundersą, Italijos užsienio reikalų ministrą Paolą Gentilonį, Belgijos užsienio reikalų ministru Didjė Reindersu ir Liuksemburgo užsienio reikalų ministru Žanu Aselbornu.

F. V. Šteinmejeris sakė, kad ministrai aptars bendrus veiksmus dėl pabėgėlių antplūdžio, nedarbo krizės ir saugumo klausimą.