Nepritariantys gėjų konferencijai Rusų dramos teatre rengs protesto akciją

Nepritariantys gėjų konferencijai Rusų dramos teatre rengs protesto akciją
Nepritariantys gėjų konferencijai Rusų dramos teatre rengs protesto akciją
  © Karolis Kavolėlis / Alfa.lt
Alfa.lt
2016-06-13 13:25

Lietuvos rusų sąjunga gavo leidimą iš Vilniaus miesto savivaldybės birželio 16 d. rengti protesto akciją prie Rusų dramos teatro prieš čia organizuojamą seksualinių mažumų konferenciją. Protesto akcijos tikslas – atkreipti konferencijos organizatorių, teatro vadovų ir visuomenės dėmesį, kad Lietuvos rusams yra nepriimtinas homoseksualumo propagandos ir idėjų skleidimas nuo Rusų dramos teatro scenos.

„Labai nemalonu, kad turime imtis tokių kraštutinių priemonių, tačiau kitos išeities mes nematome. Teatro vadovai ignoravo beveik 5 000 žmonių reikalavimą neįleisti gėjų konferencijos į Rusų dramos teatro patalpas ir net nepasivargino paaiškinti savo sprendimų motyvų nei visuomenei, nei teatro kolektyvui. Rengti protesto akciją mus įpareigojo peticiją pasirašiusieji žmonės ir mes pasiryžę ginti gyventojų interesus visomis teisėtomis priemonėmis“, – sako protesto akciją organizuojančios Lietuvos rusų sąjungos pirmininkas Sergejus Dmitrijevas.

Protesto akcija vyks prie Lietuvos rusų dramos teatro pastato, J. Basanavičiaus g. 13, birželio 16 d., nuo 17 val. 30 min. iki 20 val. – tuo pačiu metu, kai teatre vyks seksualinių mažumų organizuojama konferencija „Pride voices“.

„Neatmetame galimybės, kad protesto akcijos metu gali vykti provokacijos, todėl ypatingą dėmesį skirsime mitingo dalyvių saugumui. Įsipareigojame užtikrinti, kad mitingo metu nebūtų pažeista viešoji tvarka ir būtų laikomasi Lietuvos Respublikos įstatymų. Ne tik prašysime Lietuvos policijos pagalbos, bet ir patys suformuosime tvarką prižiūrinčių savanorių komandą iš Lietuvos rusų sąjungos narių“, – sako S. Dmitrijevas.