„Lidl“ ruošiasi agresyviai plėtrai – gali atidaryti beveik 100 parduotuvių

Naujininkų Lidl
Naujininkų Lidl
  © Edvard Blaževič

Praėjusią savaitę 15 parduotuvių atidaręs Vokietijos mažmeninės prekybos tinklas „Lidl“ sustoti neketina. Oficialiai skelbiama, kad iki metų pabaigos tikimasi turėti daugiau nei 20 parduotuvių, tačiau galutinis jų skaičius neatskleidžiamas.

Naujienų portalo Alfa.lt skaitytojas Chrisas, atliekantis mažmeninės prekybos tinklo „Lidl“ atvejo analizę, spėja, kad Lietuvoje gali būti atidaryta apie 80 parduotuvių.

Tokią prielaidą vaikinas pateikia atlikęs skaičiavimus ir palyginęs „Lidl“ logistikos centrus Švedijoje ir Kaune.

Aptarnauti sugebėtų apie 80 parduotuvių

Remiantis vyro skaičiavimais, „Lidl“ logistikos centras Kaune, Ramučiuose, yra pajėgus aptarnauti būtent apie 80 parduotuvių.

„Lidl“ Švedijoje turi 169 parduotuves ir du didelius logistikos centrus – 43 tūkst. kv. m Rosersberge ir 39 tūkst. kv. m Halmstade.

Lietuvoje atidarytas „Lidl“ logistikos centras labai panašus į Roserbergo, kuris yra 43 tūkst. kv. m ir turi 26 tūkst. palečių. Ramučių logistikos centras yra 42 tūkst. kv. m, yra 26 tūkst. palečių.

Šiandien „Lidl“ turi 15 parduotuvių Lietuvoje, bet pagal Ramučių logistikos centro pajėgumą / naštą galimos apie 80 parduotuvių. Panašu, kad „Lidl“ planuoja atidaryti dar penkis kartus tiek parduotuvių“, – savo skaičiavimus pateikė skaitytojas Chrisas.

Daugiau darbo vietų

Kaip pastebi skaitytojas, atitinkamai turėtų didėti ir darbuotojų skaičius.

„Lidl“ Švedijoje turi 3000 darbuotojų, sprendžiant pagal Ramučių logistikos centro dydį, Lietuvoje „Lidl“ turės 1000–1500 darbuotojų. Jeigu „outsourcingą“ darys (kitų šalių buhalterija ir pan.), tai gali ir 2000 darbuotojų skaičių peržengti“, – teigė skaitytojas, kuris pastebėjo, kad greitu metu bus samdomi dar šimtai darbuotojų.

Visgi, remiantis Rekvizitai.lt duomenimis, jau dabar „Lidl Lietuva“ įdarbinta 1470 darbuotojų.

Anksčiau „Lidl Lietuva“ atstovai teigė, kad Lietuvoje ketinama įdarbinti apie 2000 darbuotojų. „Lidl“ logistikos centre dirba apie 150 darbuotojų.

Vilniuje bus 10 parduotuvių

Praėjusią savaitę „Lidl“ atidarė 15 parduotuvių visoje Lietuvoje: penkias Vilniuje, dvi Kaune (Kalniečiuose, Šilainiuose).

Po vieną parduotuvę atidaryta Klaipėdoje, Šiauliuose, Alytuje, Marijampolėje, Kėdainiuose, Kretingoje, Telšiuose ir Mažeikiuose.

Atidariusi pirmąsias parduotuves bendrovė ir toliau ketina nuosekliai didinti jų skaičių, tačiau kuriuose miestuose, kol kas nutylima.

Pavyzdžiui, Vilniuje, kaip jau minėta, kol kas atidarytos tik penkios parduotuvės: Fabijoniškėse (S. Nėries g. 16), Jeruzalėje (Ateities g. 4A), Naujininkuose (Kapsų g. 1), Šeškinėje (Dūkštų g. 34) ir Šnipiškėse (Kalvarijų g. 180).

Žinoma, kad bus atidarytos dar trys – Karoliniškėse (Sausio 13-osios gatvėje), Naujamiestyje (Žemaitės gatvėje) ir Senamiestyje (Drujos gatvė). Šių parduotuvių statybos darbai jau link pabaigos.

Remiantis statistika, Lietuvos mažmeninės prekybos rinką pasidaliję keturi dideli prekybos tinklai, kurie valdo apie 700 parduotuvių ir užima beveik 70 proc. rinkos.

  • „Maxima“ tinklui Lietuvoje priklauso 234 parduotuvės
  • Prekybos centras „IKI“ turi 235 parduotuves daugiau kaip 65-iuose Lietuvos miestuose
  • „Norfa“ valdo 135 prekybos centrus
  • „Rimi“ prekybos centrai įsikūrę penkiolikoje Lietuvos miestų, bendrovė valdo 55 parduotuves

„Lidl“ plėtra

Naujienų portalui Alfa.lt yra pavykę išsiaiškinti, kad be šių išvardytų parduotuvių prekybos tinklas „Lidl“ ketina atidaryti dar dvi.

Praėjusiais metais Vilniaus miesto savivaldybė pritarė projektų pasiūlymui statyti prekybos centrą Justiniškių g. 126, šalia Virbeliškių ir Justiniškių g. sankirtos. Darbai šioje vietoje jau prasidėję – teritorija aptverta apie keturias savaites, o žemės darbai vykdomi apie tris savaites.

Pagal neoficialius duomenis „Lidl“ Vilniuje taip pat planuojamas adresu Justiniškių g. 119D.

Dar vienas prekybos centras „Lidl“ turėtų išdygti Stanevičiaus ir Fabijoniškių g. sankirtoje. Jo projektiniam pasiūlymui pritarta dar 2014 metais.