Saulėtekis su delfinais: idėjos medaus mėnesiui Balio saloje

Balio salaa
Balio salaa
  © Organizatoriai

Medaus mėnuo – laikas, kai galima mėgautis vienas kitu jau kaip sutuoktiniais ir atsipalaiduoti po lemtingos šventės šurmulio.

Kur jį praleisti? Juk svajojate apie pasakišką, egzotišką ir nepamirštamą laiką? Jei taip, Balio sala Indonezijoje – viena tinkamiausių tam vietų.

Čia rasite viską, ko geidžia širdis: krištolinio skaidrumo vandenį, baltą ir minkštą paplūdimio smėlį, laukinę gamtą, įvairiaspalvį kultūrinį gyvenimą, kalnus ir įspūdingus krioklius, nepamirštamus peizažus, užburiančius saulėlydžius, prabangius vakarėlius… Čia tikras įsimylėjėlių rojus.

Keletas itin romantiškų idėjų atostogoms Balyje

Pradėkite dieną išskirtinai – stebėkite laukinę gamtą

Kas gali būti geriau už dienos pradžią, pasitinkant saulę su mylimu žmogumi? Balio saloje dieną galite pradėti stebėdami saulėtekį tiesiog viename iš daugelio įspūdingų paplūdimių. Norinčius ryte patirti tikrą emocijų antplūdį kviečiame keliauti į Lovinos paplūdimį Balio šiaurėje. Čia visai šalia jūsų saulės patekėjimu džiaugsis laukiniai delfinai. Tai – tiesiog nepamirštamas įspūdis.

Mėgstate rytus leisti aktyviau? Kopkite į Baturo ugnikalnio viršūnę stebėti pro debesų jūrą kylančios saulės. Būkite pasiruošę žygį pradėti dar naktį, bet miego trūkumą ir lengvą nuovargį atpirks atsiveriantys fantastiški horizontai, apšviesti pirmųjų spindulių.

Atgaivinkite savo kūną ir palepinkite sielą

Pasiruošimas vestuvėms – maloni, kupina emocijų veikla, tačiau kartais tai gali lengvai išvarginti. Atsipūskite ir dviese pasimėgaukite balietišku masažu – tai taškinio masažo, refleksologijos ir aromaterapijos derinys.

Būkite tikri – po jo apims palaimos jausmas, užlies pakylėtos nuotaikos banga. Daugelis viešbučių siūlo specialius SPA paketus įsimylėjėliams, o išrankesni gali mėgautis procedūrų malonumais džiunglių ar vandenyno apsuptyje.

Pamatykite Balio salos grožį iš paukščio skrydžio

Norėtųsi, kad atostogos trūktų amžinai? Būtų gerai, tačiau paprastai laikas būna ribotas ir tenka apgailestauti, kad liko tiek daug nepamatytų vietų. Tačiau dėl to nusiminti neverta – dalį Balio grožio galite pamatyti iš paukščio skrydžio.

Leiskitės į romantišką pasiskraidymą sraigtasparniu ir jums atsivers tos vietos, iki kurių sunku privažiuoti automobiliu. Galėsite ant žemės palikti netikėtą žinutę, kurią jūsų žmona ar vyras perskaitys tik iš aukštai, tiesiog iš dangaus. Toks skrydis atmintyje išliks ilgam.

Pasimėgaukite pačių paruoštais balietiškais patiekalais

Geriausia šalies kultūrą pažinti per maistą. Ir visai nesvarbu – mėgstate gaminti ar ne, jau vien dalyvavimas maisto gamybos kursuose suteiks galimybę apsilankyti egzotiškuose turguose, susipažinti su vietiniais, kurie atskleis galbūt dar nematytų vaisių, daržovių ar prieskonių panaudojimo paslaptis. Kartu pasigaminę autentiškų patiekalų, žinoma, norėsite jais čia pat pasimėgauti.

Vėliau, grįžę į gimtinę, galėsite balietiško maisto pasigaminti dviese namuose ir prisiminti Balyje praleistą medaus mėnesį, o gal nudžiuginti patiekalais draugus kelionės įspūdžių vakarėlio metu. Esate smaližiai? Balyje galite pamatyti visą indonezietiško šokolado gamybos ritualą – kur ir kaip renkamos kakavos pupelės, kaip gimsta šokoladas, o vėliau, žinoma, jo ir paragauti.

Romantiškas pasivažinėjimas dviračiais po ryžių laukus

Balis garsėja ne tik savo paplūdimių, bet ir ryžių laukų grožiu. Jeigu apsistojote Ubude ar vakarinėje Balio dalyje, nieko negali būti geriau, nei apvažiuoti juos dviračiais. Šia transporto priemone lengvai pasieksite ryžių laukus, pamatysite kasdienį vietinių gyvenimą, patys nuspręsite, kur ir kiek užtrukti. Pietūs ar vakarienė pakelės kavinėse tarp ryžių laukų – puiki proga pailsėti po kelionės.

Kartu sukurkite medaus mėnesio prisiminimus

Laikas, praleistas kuriant kažką kartu, – tai jūsų medaus mėnesį padarys nepamirštamą. Tegul prisiminimai apie nepakartojamą Balio salą lieka ne tik mintyse, nuotraukose, bet ir jūsų pačių sukurtuose dirbiniuose.

Balio sala garsėja savo sidabro gaminiais, todėl būtent Balyje (Canggu, Ubude, Sanure) galite drauge pasigaminti juvelyrikos dirbinių, kurie visada primins apie čia įspūdingai praleistą laiką.

O gal norite iš Balio parsivežti išskirtinių, savo pačių pasigamintų ir labiausiai jums tinkančių kvepalų? Kvapnius prisiminimus iš sudedamųjų dalių, randamų tik Indonezijoje, galite sukurti Nusa Dua ar Jimbarane.

Leiskitės į dienos kelionę po apylinkes – aplankykite rojaus kampelius

Balis įspūdingas ne tik paplūdimiais. Išsimaudykite po paslaptingais Balio kriokliais (centrinėje ir šiaurinėje salos dalyje), atraskite magiškus urvus, pamaloninkite akis povandeninio pasaulio spalvomis (tam geriausiai tiks rytų šiaurės salos pakrantės).

Pemuteran apylinkėse po vandeniu galite rasti ir šventyklą Devata Vishnu. Įkvėpkite balietiškų gėlių aromato jų plantacijose (Bedugal, Kintamani), stebėkite švytintį jonvabalių gyvenimą Ubude. Ir tai – tik maža dalis rojaus grožybių, kurias galite atrasti povestuvinės kelionės metu.

Surenkite įsimintiną povestuvinę fotosesiją

Norite ilgai prisiminti pirmąsias savo santuokos dienas? Surenkite Balyje romantišką povestuvinę fotosesiją. Mėgstate mistiką? Tam puikiai tiks Taman Festival apylinkės Sanure. Mėgstate gamtą? Pasirinkite magiškus Uluwatu ar Pandawa paplūdimius, ryžių laukus, Tamblingan ežerą – pasitikėkite fotografu, jis pasiūlys jums tinkamiausią vietą.

O gal norite fotosesijos su balietiškų vestuvių prieskoniu? Tuomet jums patiks fotosesija su tradiciniais balietiškais vestuvių drabužiais vienoje iš gražiausių Balio salos šventyklų.

Aplankykite romantiškas Balio šventyklas

Balio hindu šventyklos yra ne tik įspūdingo grožio, bet ir pastatytos neįprastai gražiose vietovėse. Nebūtina aplankyti jų visų, nuvykite bent į pagrindines – Tanah Lot, Uluwatu, Ulun Danu Beratan, Gunung Kawi, Tirta Empul, Luhur Lempuyang, Besakih.

Šventyklose galite ne tik pagal balietiškas tradicijas paaukoti dievams, bet ir dalyvauti hinduizmo minčių, sielos, kūno apvalymo ceremonijoje. Pradėkite naują gyvenimo etapą kupini meilės ir teigiamų emocijų.

O jeigu norite gausios šeimos, vykite į mažiau keliautojų žinomą Pura Candidasa ir ten paaukokite dievams. Vietiniai tiki, kad šeimos, atvykusios į šią šventyklą pasimelsti, apdovanojamos naujagimiais.

Atskleiskite mistišką dievų salos pusę

Tikriausiai pamenate sceną iš filmo „Valgyk, melskis, mylėk”, kai pagrindinė filmo herojė lankosi pas Balio šamaną, norėdama išgydyti savo sielos žaizdas ir sužinoti ateitį? Jeigu ir jūs norite sužinoti savo ateitį, turite rūpimų klausimų, apsilankykite pas vieną iš Balio šamanų.

O gal siekiate pradėti sveikai gyventi, išvalyti kūne susikaupusią blogą energiją? Tada apsilankykite pas tradicinės balietiškos medicinos gydytojus. Gydymui jie naudoja tik natūralias žoleles, prieskonius, sudaro kūnui ir sielai skirtą gydymo planą.

Pasimėgaukite romantiška vakariene, kurios niekad nepamiršite

Ar kada pasvajojote apie vakarienę su mylimu žmogumi krioklių apsuptyje, lovoje paplūdimyje, ant bedugnės krašto ar urve? Visa tai tikrai rasite Balio saloje.

Jimbarano paplūdimyje galite užsisakyti privačią vakarienę žvakių apsuptyje ant vandenyno kranto ir čia sulaukti saulėlydžio. Uluwatu stebint saulėlydį viename iš restoranų ant skardžio vakarienė taps tikrai nepamirštama. Vėjas lengvai kedens plaukus, bangų mūša kurs melodiją, o saulės spinduliai auksiniais tonais nuspalvins malonius kelionės įspūdžius.

Canggu vakariene galite pasimėgauti tiesiog lovoje paplūdimyje. Pasakišką atmosferą kurs žvakių šviesa ir magiškas vandenyno skleidžiamas garsas. Ar kada įsivaizdavote tokį vakarą? Ubudo miestas jums pasiūlys nepamirštamą vakarienę ryžių lauke, prie upės ar kabančių baseinų.

Nusa Dua apylinkėje galėsite pasimėgauti jūros gėrybių vakariene urve. O kur dar siūlomos vakarinės vaišės jachtose po Benoe, Tanah Lot šventyklos skliautais, Balio safaris laukinių gyvūnų apsuptyje... Tereikia panorėti, ir Balis išpildys slapčiausius jūsų norus.

Nepamirštamai dienos pabaigai – įspūdingas saulės palydėjimas

Norisi kažko įdomesnio, nei tik stebėti saulę? Užsisakykite kruizą po Nusa Dua – jums atsivers ne tik vakarėjančios gražių paplūdimių pakrantės. O gal svajojate tapti romantiškų filmų herojais? Tai įmanoma – jodinėdami žirgais po Canggu paplūdimį, aplankysite ryžių laukus, šventyklą ir kitas romantiškas vietas.

Manote, kad tai – viskas? Tikrai ne! Balyje savo medaus mėnesį galite nuspalvinti netikėčiausiomis spalvomis – susiorganizuoti iškylą ryžių laukuose, ant ugnikalnio keteros Bukit Asah Bugbug, džiunglėse ar net užsiimti dramblių priežiūra. O gal romantiką įsivaizduojate kiek kitaip? Pagalvokite, ko labiausiai norėtumėte savo įspūdingam medaus mėnesiui, ir Balyje tikriausiai tai rasite.

Saulėtekis su delfinais: idėjos medaus mėnesiui Balio saloje

Balio salaa