Muziejų naktis užvaldė miestų kultūrines erdves: intriguojančios programos ir nusidriekusios lankytojų eilės

Muziejų naktis
Muziejų naktis
  © Dmitrijus Radlinskas

Gegužės 21-ąją, šeštadienį, Lietuvoje tikrai netrūko pačių įvairiausių renginių. Pradedant gatvės muzikos diena įvairiuose šalies miestuose, baigiant pasauline restoranų diena bei smidrų festivaliu. Visos dienos šurmulį užbaigia Muziejų naktis, kurios metu savo erdves lankytojams atvėrė ir neregėtus užkulisius atskleidė įdomiausi šalies muziejai bei galerijos.

Nacionalinė dailės galerijos lankytojai galėjo apžiūrėti XX-XXI a. Lietuvos dailės ekspoziciją ir parodą „Kita epochų sankirta", pamatyti šiuolaikinio meno kolekcijas, sudalyvauti ekskursijose bei edukacinėse dirbtuvėse.

Šiuolaikinis meno centras taip pat prisijungė prie Muziejų nakties bei pakvietė žiūrovus į dvi parodas bei kino seansus ŠMC kino salėje. Šiuolaikinio meno centro erdvėse šio metu eksponuojami užsienio kūrėjų darbai.

Marijos ir Jurgio Šlapelių name-muziejuje vyko paroda-performansas. Jame taip pat sukurta ir ypatinga, būtent muziejų nakčiai, skirta paslaptinga šviečiančių objektų ekspozicija. Visi kūriniai puikiai apsijungė su pačia muziejaus erdve.

Renginių taip pat netrūko ir kituose, ne tik Vilniaus, bet ir kitų miestų muziejuose, o žmonių skaičius - stebino. Eilės nusidriekė prie Energetikos ir Technikos muziejaus bei Drugelių namų, Vilniuje.

Muziejų nakties akimirkos - naujienų portalo Alfa.lt fotogalerijoje.Muziejų naktis užvaldė miestų kultūrines erdves: intriguojančios programos ir nusidriekusios lankytojų eilės

Muziejų naktis
+34