„Eurovizijos“ rengėjai pripažino, kad Ukraina pažeidė konkurso taisykles

„Eurovizijoje“ triumfavo Ukrainos atlikėja Jamala
„Eurovizijoje“ triumfavo Ukrainos atlikėja Jamala
© SCANPIX
lrt.lt
2016-05-20 11:58

Užsienio naujienų portale pasirodė peticija, kurioje Ukrainos atstovė Jamala kaltinama grubiu „Eurovizijos“ konkurso taisyklių pažeidimu. Čia prašoma diskvalifikuoti ją iš konkurso, o laimėtoju paskelbti Australijos, Rusijos ar kitos šalies atstovą.

Peticijoje nemažai priekaištaujama dėl pasikeitusios balsų skaičiavimo tvarkos, kritikuojama tai, kad pusę konkurso balų lemia suburtos užsienio komisijos.

Tačiau plačiausiai čia kalbama apie šių metų laimėtoją Jamalą. Teigiama, kad Ukrainos atstovė pati pripažino, jog daina turi politinį kontekstą, kuris šiame dainų konkurse uždraustas.

Taip pat pateikiami įrodymai, kad nugalėjusios dainos „1944“ pirmasis pavadinimas buvo „Mūsų Krymas“ (Our Crimea).

reklama

Svarbus ir tas faktas, kad savo kūrinį Jamala internete paviešino 2015-ųjų gegužės 19 dieną. Tai, pasak peticijos rengėjų, grubus konkurso taisyklių pažeidimas, dėl kurio atlikėjas gali būti diskvalifikuotas.

Kaip pavyzdys pateiktas vaizdo įrašas svetainėje „Youtube“ šiuo metu nepasiekiamas.

Vis dėlto konkurso rengėjai oficialiai pareiškė, kad Ukraina yra ir liks konkurso nugalėtoja, o rezultatai peržiūrimi nebus. EBU (Europos transliuotojų sąjungos) teigimu, taisyklė, kad „eurovizinis“ kūrinys negali būti paviešintas anksčiau nei rugsėjo 1 d., sukurta tik tam, kad visos dainos turėtų vienodas galimybes varžytis.

Jamalos atliekama daina, jų teigimu, „Youtube“ paskyroje buvo peržiūrėta tik kelis šimtus kartų ir tai ukrainietei nesuteikia nesąžiningos persvaros prieš kitus dalyvius.

„Eurovizijos“ rengėjai pripažino, kad Ukraina pažeidė konkurso taisykles

„Eurovizijoje“ triumfavo Ukrainos atlikėja Jamala
+1