Provokuojanti menininkių iniciatyva: pasibučiuokim, Lietuva!

Pasibučiuokim, Lietuva.
Pasibučiuokim, Lietuva.
  © Edvard Blaževič

Ketvirtadienio vakarą Vilniaus stoties rajone, šalia baro „Keulė Rūkė“, rinkosi žmonės, norintys sudalyvauti viešoje akcijoje „Pasibučiuokim, Lietuva“.

„Kas atsitiktų, jei visi žmonės Lietuvoje išeitų iš spintų? Galbūt visi pavargtų stebėtis pavieniais išėjimais? Gal reikia viską taip nubanalinti, kad nebestebintų? Ką darytų žiniasklaida, apie ką rašytų? Galbūt atsakymas į viską yra „Gyvenimas mažytis, greičiau išmok laižytis?“ Galbūt visiems mums trūksta paprasto žmogiško artumo, švelnaus rankos paspaudimo ir alsavimo į kaklą? Atsakymai kažkur giliai gerklėje užstrigę. Šiandien bandysim iškrapštyti. Pasibučiuokim, Lietuva!“ – žmones į renginį kvietė ir drąsino viena iš jo organizatorių menininkė Shaltmira.

Pačio renginio idėja bei koncepcija kilo fotografei Monikai Joanai Tėjai Pašukonytei, kuri socialiniuose tinkluose figūruoja ir kaip Bleu-noir photography.

„Šio projekto/akcijos idėja kilo spontaniškai, po asmeninės fotosesijos Modestai Ambrazaitytei ir Dovilei Dobravolskaitei. Nusprendiau surizikuoti ir sukurti besibučiuojančių žmonių albumą. Pasakiau apie šią idėją Eglei Tamulytei ( Shaltmira), jai idėja patiko taigi nusprendė sukurti renginį facebook paskyroje . Šis renginys sulaukė nemažai dėmesio per pakankamai trumpą laiką. Tai mane labai nustebino. Aš esu pradedančioji savamokslė fotografė ir tikrai nesitikėjau, kad šios nuotraukos sulauks tiek dėmesio. Buvo labai malonu matyti tiek palaikymo ir 0 negatyvo“, - teigė renginio iniciatorė.

Pasak jaunosios kūrėjos, šis renginys aktualus dėl daugelio priežasčių.

"Kodėl nusprendžiau tai daryti?

1. Paskatinti kitus žmone veikti ir kurti įvairius projektus. Kiekvienas galime mažais dalykais prisidėti prie visuomenės formavimo .

2. Noriu padaryti Lietuvą meilės ir taikos/tolerancijos šalimi, kad ir kaip tai banaliai skamba, bet manau jog viskas yra įmanoma.

3. Paskatinti LGBTQ žmones nebijoti „ išeiti iš spintos“ ir jaustis laisvai viešumoje.

4. Parodyti Lietuvos žmonėms, kad meilė yra meilė ir neapykanta jos nesunaikins.

5. Paskatinti pozityviau jungtis į tokias socialines akcijas, nes tai yra labai smagu ir naudinga!", - akcijos sukūrimo priežastis vardijo M. J. T. Pašukonytė.

Kaip naujienų portalui Alfa.lt kalbėjo fotografė, ji nori, kad Lietuvoje žmonės galėtų jaustis saugūs ir laisvi.

„Svarbu suprasti jog reikia vieniems kitus palaikyti. Labai neakcentuoju LGBTQ, labiau akcentuoju iniciatyva daryti socialinius projektus“, - Alfa.lt teigė Monika.

Pasibučiuokim, Lietuva.

Nors į renginį susirinko ne tiek jau ir daug žmonių, susirinkusieji stebino entuziazmu, polėkiu bei drąsa. Vakaro metu padarytos nuotraukos bus eksponuojamos per „Kultūros naktį“ bare „Kablys“.

Iniciatyva „Pasibučiuok, Lietuva“ atvira ir LGBT bendruomenei.

Dar prieš renginį susidomėjimą juo reiškė ir šalies garsenybės. Socialiniuose tinkluose akcijos kvietimu dalijosi dainininkė Erica Jennings, komplimentų iniciatyvai negailėjo režisierius Romas Zabarauskas.

Provokuojanti menininkių iniciatyva: pasibučiuokim, Lietuva!

Pasibučiuokim, Lietuva.
+7