Vilniuje skambės Lietuvos ir Vokietijos muzikų improvizacijos: tokia muzika fiksuoja akimirką

Vilniuje skambės Lietuvos ir Vokietijos muzikų improvizacijos (Nuotr. Viktoro Volkovo)
Vilniuje skambės Lietuvos ir Vokietijos muzikų improvizacijos (Nuotr. Viktoro Volkovo)
  © Organizatoriai
Alfa.lt
2016-05-17 12:03

Išskirtinė proga bohemiškame senamiesčio kiemelyje išgirsti, kas nutinka susitikus improvizacinės muzikos fanatams iš Vilniaus ir Duisburgo. Gegužės 28 dieną vilniečių pamėgta vieta pasitiks tarptautinį sekstetą – lietuvių grupę „In albedo“ gyvai grojančią kartu su vokiečių kontrabosistu Tim Isfort, saksofonininku Andre Meisner ir gitaristu Thorsten Töpp.

Tarptautinis projektas, užsimezgęs 2015 metais lietuvių muzikantams viešint Reino ir Rūro upių santakoje, sėkmingai pratęsė ilgametę Vilniaus ir Duisburgo miestų draugystę. Globojant aktyviam vokiečių menininkui ir vadybininkui Rüdiger Eichholtz, bendras lietuvių ir vokiečių muzikų eksperimentas užgimė vietiniame gyvos muzikos klube ir iškart sužavėjo kokybiškų kultūrinių renginių išlepintą Duisburgo publiką. Šių metų gegužės 28 dieną atsiveria puiki galimybė šia muzika mėgautis ir Vilniaus klausytojams.

„Šis koncertas yra unikalus reiškinys, nes improvizacinė muzika fiksuoja akimirką, ji gyvena tam tikrame laiko tarpe. Tad tokie koncertai yra stebuklingas laikas, kai kartu su klausytojais gali užfiksuoti akimirką muzikoje, kuri po to jau niekada ir niekur nebegali būti pakartota, tačiau šis kartu praleistas laikas, lieka širdyje, kaip kokia paslaptis, kurią mes nuo to laiko visi kartu saugom.“ - pasakoja grupės „In albedo“ lyderė Ieva Baranauskaitė diplomuota džiazo muzikos atlikėja, šiuo metu bebaigianti muzikos kompozicijos magistro studijas Lietuvos Muzikos ir Teatro Akademijoje. Vokalistė, klavišininkė, kompozitorė ir tekstų autorė yra atvira įvairiems meno sintezių bei tarpkultūrinio pobūdžio projektams, rašo muziką teatrui. Ieva yra ne tik narė tokių muzikos grupių kaip „Such’a’Trip“, „Maestro Kinas“ „esi“, „Jazz By Two“ ir „In albedo“, bet taip pat bendradarbiauja su teatru „Cezario Grupė“.

Grupės gitaristas Dominykas Norkūnas pirmą muzikinį išsilavinimą įgijo legendinėje „Ąžuoliuko“ mokykloje, vėliau studijavo Vilniaus Kolegijos Ritminės Muzikos Katedroje. Grojimo gitara įgūdžius tobulino Danijos Karališkoje Muzikos Akademijoje, o 2015 metais konkurse „Tamsta‘Guitar Day“ džiazo kategorijoje užėmė pirmą vietą. Patyrusiam muzikantui nesvetima ir šiuolaikinės elektroninės muzikos scena, kurioje ne kartą pasirodė su grupėmis „Glasshous“ ir „Sillycut“.

Būgnininkas Kristupas Kmitas muzikanto kelią pradėjo Balio Dvariono Dešimtmetėje Muzikos Mokykloje, o pažintį su džiazu - grodamas pastarosios Big Band orkestre. Baigęs studijas Vilniaus Kolegijos Ritminės Muzikos katedroje, Kristupas dalyvauja įvairiuose projektuose, bendradarbiauja su teatro kūrėjais, atlieka muziką spektakliuose. Besidomėdamas įvairiais muzikos stiliais, atlikėjas aktyviai koncertavo grupių „Pilnatys“ bei „Baltasis Kiras“ sudėtyse, o šiuo metu labiausiai įsitraukęs į šiuolaikinio džiazo judėjimą tokiuose kolektyvuose kaip Mindaugas Stumbras Ensemble bei N-Atomic Trio.

„In albedo“ nariai pasižymi ilgamete scenine patirtimi, kurios spektrą sudaro tokie tarptautiniai festivaliai, kaip „VOLT “ (Vengrija), „PlatzhirschFestival ” (Vokietija), „Vilnius Jazz“, “Granatos Live”, „Vilnius Mama Jazz“, „Šiauliai Jazz“, „Druskomanija“, „Karklė“, „Bliuzo Naktys“, „Visaginas Country“ ir daugelis kitų.

Vokietis Tim Isfort kontrabosisto specialybę įgijo Folkwang aukštojoje muzikos mokykloje ir Arnheim konservatorijoje. 1995 metais jis įkūrė savo vardo keturiasdešimties žmonių orkestrą. Šalia savo muzikinių projektų „Tim in Birma“ ir „Tim Isfort Super8“, jis įvairiuose spektakliuose atlieka bosisto vaidmenį bei kurią muziką teatrams ir įvairiems renginiams.

Andre Meisner yra laisvai kuriantis atlikėjas ir muzikos pedagogas, Italijoje laimėjęs saksofonininko stipendiją. Kaip projekto „Karma Grooves“ docentas, 2010 metais jis išvyko į šiaurės rytų Indiją, su kuria iki šiol palaiko kultūrinį ir muzikinį ryšį. Daugiausia laiko ir jėgų skiria eksperimentinės muzikos kūrybai projektuose „Elektronic Cabinet“ ir „Druck im Raum“. Dalyvaudamas juose Andre turėjo galimybę susipažinti su daugybe žymių muzikos kūrėjų, tokių kaip Stefan Neldner ar Alex Morsey.

Gitaristas Thorsten Töpp Duisburge studijavo muziką ir germanistiką, vėliau kompoziciją pas Wolfgang Rihm ir Heiner Goebbels. Kaip gitaristas jis yra dirbęs su daugeliu menininkų iš džiazo ir improvizacinės muzikos srities. Taip pat dirba su įvairiais muzikos grupių projektais, kuriuose jungia senąją muziką su šiuolaikinėmis elektronikos ir ritmikos siūlomomis galimybėmis. Tai vienas iš nedaugelio menininkų, kurie pasižymi tokiu įvairiapusiškumu - ThorstenTöpp ne tik kompozitorius, muzikas ir koncertų rengėjas, bet ir teatro bei pjesių autorius. 2011 metais kartu su režisiere Anja Schöne sukūrė muzikinį vaidinimą pagal Paul Auster romaną.

Šis Lietuvos ir Vokietijos kūrėjų projektas jau yra pakviestas koncertiniam turui Vokietijoje, kuris vyks šių metų rugsėjo mėnesį. Koncertai suskambės galerijose, pilyse, šiuolaikinio meno sklaida pagarsėjusioje koncertų salėje Lokal Harmonie ir daugelyje kitų vietų. Muzikantai taip pat pasirodys pagrindinėje „Platzhirsch festival 2016“ scenoje. Muzikinės koloboracijos atgarsius birželio mėnesį galima bus išgirsti ir Baltarusijos sostinėje Minske vykstančiame džazo festivalyje, kuriame muzikantai prisijungs prie Tim Isfort rengiamų muzikinių dirbtuvių. Visus šiuos renginius iš dalies finansuoja Goethe-Institut Litauen, Goethe-Institut Minsk ir Fasel Stiftung Duisburg fondai.

Koncerte, be kolektyvinės improvizacijos, taip pat bus atliekamos ir originalios muzikantų kompozicijos, kurios, planuojama, greitu metu turėtų sugulti į albumo formatą. Prie šio tikslo galės prisidėti ir klausytojai, kuriems koncerto metu bus suteikta galimybė savanoriškai paremti atlikėjus.

Renginys vyks gegužės 28 dieną bare „Bukowski“, adresu Visų Šventų g. 7. Koncerto pradžia 21 valandą, renginys nemokamas.

Vilniuje skambės Lietuvos ir Vokietijos muzikų improvizacijos: tokia muzika fiksuoja akimirką

Vilniuje skambės Lietuvos ir Vokietijos muzikų improvizacijos (Nuotr. Viktoro Volkovo)