Lietuvos komisijos antausis Rusijai – „Eurovizijoje“ skyrė paskutinę vietą

Sergejus Lazarevas
Sergejus Lazarevas
© SCANPIX
BNS
2016-05-15 10:36

Lietuvos komisija Eurovizijos dainų konkurse Rusijai skyrė paskutinę vietą, rodo sekmadienį paskelbti rezultatai. Lietuvos televizijos žiūrovai Rusijos atlikėjui buvo palankesni - pagal balsavimus telefonu Sergejus Lazarevas liko trečioje pozicijoje po Latvijos ir Ukrainos.

Prasčiausiu balu Rusijos atstovą įvertino keturi iš penkių Lietuvos komisijos narių - operos dainininkė Nomeda Kazlaus, aktorius ir muzikantas Vidas Bareikis, prodiuseris Justas Čekuolis ir dirigentas Vytautas Lukočius. Komisijos narė atlikėja Eglė Nepaitė-Abaravičienė Rusijai skyrė 22 vietą iš 25.

Rusijos atlikėjas konkurse liko trečias po Ukrainos ir Australijos.

Lietuvos atstovas D.Montvydas Eurovizijos konkurse užėmė devintąją vietą. Tai antras geriausias Lietuvos rezultatas konkurso istorijoje. Lietuvai maksimalius 12 balų skyrė Ukrainos komisija. Antro geriausio vertinimo - po 10 balų - atlikėjas sulaukė iš Latvijos ir Baltarusijos komisijų. Pagal žiūrovų balsus, maksimalių 12 balų D.Montvydas sulaukė iš Jungtinės Karalystės, Airijos ir Norvegijos, kur gyvena gausios lietuvių bendruomenės.

Rusijos žiūri Lietuvos atstovui Donatui Montvydui skyrė 13 vietą, Rusijos žiūrovai - aštuonioliktą.

Eurovizijos dainų konkurse didelio dėmesio sulaukė Ukrainos ir Rusijos kova, kuri šiemet buvo vertinama ir geopolitiniu kontekstu. Rusijos atstovai nesėkmingai bandė uždrausti nugalėtoja tapusios dainininkės Jamalos dainą, kurioje pasakojama apie sovietų vykdytus Krymo totorių trėmimus Antrojo pasaulinio karo metais.

Lietuvos komisijos antausis Rusijai – „Eurovizijoje“ skyrė paskutinę vietą

Sergejus Lazarevas
+8