STT tyrimas: kratos Masiulio namuose, Liberalų sąjūdžio būstinėje
Atnaujinta 13.44

E. Masiulis
E. Masiulis
  © BNS
Alfa.lt
2016-05-12 10:43

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl kyšininkavimo, papirkimo ir prekybos poveikiu stambiu mastu.

Kaip rašoma STT pranešime, ikiteisminiame tyrime turimi duomenys leidžia įtarti, kad galimai koncerno „MG Baltic“ atstovai už politinės partijos veikimą jų naudai perdavė itin stambaus masto kyšį (apie 100 000 eurų) Seimo nariui Eligijui Masiuliui.

Koncernas teigia esantis pasiruošęs pateikti visą informaciją teisėsaugininkams ir taip išsklaidyti bet kokias kilusias abejones.

Atliekant šį tyrimą šiandien buvo atliktos kratos šio verslo koncerno prezidento ir viceprezidento darbo vietose, Seimo nario Eligijaus Masiulio namuose, automobilyje, darbo vietoje ir jo vadovaujamo Liberalų sąjūdžio būstinėje.

Siekiant išsiaiškinti visas galimai įvykdytų nusikalstamų veikų aplinkybes atliekami ir kiti proceso veiksmai.

Lietuvos Respublikos Konstitucijos 62 straipsnio 2 dalyje nustatyta, kad Seimo narys be Seimo sutikimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, taip pat negali kitaip būti suvaržyta jo laisvė. Todėl priimtas nutarimas Seimo narį Eligijų Masiulį apklausti kaip specialųjį liudytoją.

Ikiteisminį tyrimą kontroliuoja ir jam vadovauja Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorų grupė.

Koncernas pasiruošęs išsklaidyti abejones

Koncerno „MG Baltic“ atstovas ketvirtadienį patvirtino, kad koncerno patalpose atliktos kratos, tačiau įtarimų dėl kyšio liberalų lyderiui Eligijui Masiuliui nekomentuoja. „MG Baltic“ tikina esantis pasiruošęs bendradarbiauti su teisėsauga, kad būtų išsklaidytos bet kokios abejonės.

„MG Baltic“ valdybos narys Romanas Raulynaitis BNS sakė, kad niekam iš koncerno įtarimai nepareikšti.

Liberalų sąjūdis: teiksime visą informaciją teisėsaugai

Po pasirodžiusios informacijos Liberalų sąjūdis išplatino pranešimą, kuriame teigia, kad yra pasirengęs bendradarbiauti su teisėsauga ir atsakys pareigūnams į visus klausimus dėl Specialiųjų tyrimų tarnybos vykdomo tyrimo.

„Liberalų sąjūdis visuomet pasisakė už skaidrią politiką. Todėl teiksime visą būtiną pagalbą teisėsaugos institucijoms, kad jų vykdomas tyrimas būtų užbaigtas kuo galima greičiau“, – sakė Liberalų sąjūdžio vicepirmininkas Gintaras Steponavičius.STT tyrimas: kratos Masiulio namuose, Liberalų sąjūdžio būstinėje

E. Masiulis
+7