Rinkimų karštinei artėjant: partijos kas ketverius metus pasineria į žvaigždžių medžioklę

Infodiena
2016-05-11 05:55

Kiekvienuose rinkimuose rinkėjus it saldainiu vilioti bandoma ir žinomomis pavardėmis. Artėjant rinkimams į Seimą, partijos tiesiog plėšėsi dėl širdžių ministru praminto Sauliaus Skvernelio ir olimpinio čempiono Virgilijaus Aleknos. S. Skvernelis pasuko su „žaliaisiais“, V. Alekna patraukė su liberalais. Šiomis pavardėmis sąrašą norėję papuošti socialdemokratai liko it musę kandę.

Įžymybių antplūdžiu pasižymėjo 2008-ųjų Seimo rinkimai, kai pramogų šou ryklys Arūnas Valinskas į valdžią atvedė aktorius, dainininkus, realybės šou dalyvius. Seimas jiems buvo visiškai tamsus miškas, teko klaidžioti ne tik koridoriuose, bet ir įstatymų pinklėse.

Skandalistai skandalingai ir paliko Seimą. A. Valinskas nebaigė Seimo pirmininko kadencijos, Linas Karalius už sukčiavimą balsuojant pašalintas iš Seimo.

Jau kituose rinkimuose tauta pasimokė – įžymybių armija į Seimą lengvai nepraslydo. Visgi Stasys Brundza parlamente pakeitė atsisakiusį su „Drąsos keliu“ į Seimą eiti Gintarą Aleknonį. Kristina Brazauskienė savo žinomumu sužaidė prastai, o Algirdo Brazausko šalininkai jos neparėmė.

Į Seimą nepateko ir televizijos šokių projekte dalyvavęs Vladimiras Romanovas, dabar jau besislapstantis nuo teisėsaugos dėl Ūkio banko bankroto. Jei ne partijos sąrašas, su konservatoriais nebūtų patekęs ir operos solistas Vytautas Juozapaitis. Radviliškio vienmandatėje apygardoje jam žinomumas nepadėjo.

Pirmuose tiesioginiuose merų rinkimuose žinomumo korta taip pat nepadėjo. Ne vieną įžymybė bandė sėstis į merų ar savivaldybių tarybos kėdes. Tik dvi savivaldybes iš 60 valdo žinomumą iki posto užsidirbę, žurnaluose šmėžavę kandidatai. Tai verslininkas, dabar Kauno meras Visvaldas Matijošaitis ir buvęs generalinis komisaras Vytautas Grigaravičius, diriguojantis Alytui.

Televizijos laidų vedėjui Gediminui Juodeikai nepavyko tapti Kauno tarybos nariu, nepasisekė ir šokėjui Sauliui Skambinui. Kauno tarybos žymiausias menininkas – dainininkas Liudas Mikalauskas. Klaipėdos taryboje nesidarbuoja žymusis sportininkas Ramūnas Vyšniauskas. Fiasko patyrė ir Andrius Rimiškis, taip pat norėjęs į Klaipėdos tarybą.

Plačiau – INFO TV reportaže